Bakaev: Zenitda ijod uchun joy kam, Glushenkov qiynalmoqda
Sobiq futbolchi, Sankt-Peterburgning «Zenit» va poytaxtning «Spartak» jamoalarida o‘ynagan Zelimxon Bakaev Rossiyaning yarim himoyachisi Maksim Glushenkovning hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Zenit» jamoasidagi o‘yin uslubi o‘ziga xos ekanligini ta’kidladi. Bunday noodatiy futbolchilarga o‘zini ko‘rsatish qiyin bo‘lishini aytdi.
«Zenit» tizimida ijodkorlik uchun kam joy borligi sababli, Glushenkov o‘zini to‘liq namoyon eta olmayapti, dedi Bakaev Sport24 nashriga bergan intervyusida. So‘nggi o‘yinlarda Maksim Glushenkov jamoada doimiy o‘rin egallay olmayapti.
U «Zenit» safida beshta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hech qanday gol yoki assist qayd etmagan. Rossiya Premyer Ligasi to‘rt turidan so‘ng, Sergey Semak boshchiligidagi jamoa musobaqa jadvalida sakkizinchi o‘rinda turibdi.
Bu holat jamoaning umumiy natijalarini yaxshilash uchun qo‘shimcha harakatlar zarurligini ko‘rsatmoqda. Glushenkovning o‘yindagi o‘rnini mustahkamlashi va jamoaga ko‘proq foyda keltirishi muhim ahamiyatga ega.

Бакаев: В Зените мало места для творчества, Глушенкову трудно
Бывший футболист, игравший за санкт-петербургский «Зенит» и столичный «Спартак», Зелимхон Бакаев высказался о текущем положении полузащитника сборной России Максима Глушенкова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что стиль игры в «Зените» особенный. По его словам, таким нестандартным футболистам трудно проявить себя.
«В системе «Зенита» мало места для творчества, поэтому Глушенков не может полностью раскрыться», — сказал Бакаев в интервью изданию Sport24. В последних матчах Максим Глушенков не может занять постоянное место в составе.
Он выходил на поле в пяти играх за «Зенит», но не отметился ни голами, ни результативными передачами. После четырёх туров Российской Премьер-Лиги команда под руководством Сергея Семака занимает восьмое место в турнирной таблице.
Эта ситуация показывает необходимость дополнительных усилий для улучшения общих результатов команды. Важно, чтобы Глушенков укрепил свою позицию в игре и приносил больше пользы команде.