Renn Marsel ustidan kamchilikda g‘alaba qozondi
Yangi Fransiya chempionati “Renn” va “Marsel” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv bilan boshlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mehmonlar darhol to‘pni nazorat ostiga olib, butun o‘yinni birinchi raqamda o‘ynashdi va yakuniy xurujgacha ustunlikni saqlab qoldi. O‘yinning 30-daqiqasida Mikael Murillo jiddiy jarohat olish xavfi ostida bo‘ldi va hakam Pshyemyslav Frankovskiyni maydondan chetlatdi.
VAR tizimi yordamida polshalik futbolchi maydonga qaytdi, ammo qizil kartochka Abdelhamid Ait Budlalyga berildi. 41-daqiqada Meyson Grinvud hisobni ochishi mumkin edi, ammo to‘p darvozabon ustuniga tegib o‘tib ketdi.
Birinchi bo‘limdan keyin, o‘yinning ikkinchi qismida Adrien Rabio jarima maydonidan zarba berdi va to‘p tirgakka urildi. Shuningdek, Murillo bosh bilan zarba berib, darvoza ustuniga tegdi.
Biroq, mezbonlar qo‘shimcha vaqtda muvaffaqiyatga erishdi. Lyudovik Blas chap oyoq bilan aniq zarba berib, to‘pni darvozaga yo‘naltirdi.
Uchrashuv 1:0 hisobida yakunlandi va “Renn” jamoasi birinchi ochkolarini qo‘lga kiritdi. Ushbu o‘yin “Roazon Park” stadionida bo‘lib o‘tdi va jamoalar o‘rtasidagi raqobat juda qiziqarli kechdi.
Futbolchilar o‘z imkoniyatlaridan maksimal darajada foydalandi va muxlislar uchun esda qolarli o‘yin namoyish etdi.

Ренн Марсель одержал победу с минимальным преимуществом
Новый чемпионат Франции начался матчем между командами «Ренн» и «Марсель». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гости сразу же взяли мяч под контроль, играли на первом плане на протяжении всего матча и сохраняли преимущество до финальной атаки. На 30-й минуте Михаэль Мурильо оказался под угрозой серьезной травмы, и судья удалил с поля Пшемыслава Франковского.
С помощью системы VAR польский футболист вернулся на поле, но красную карточку получил Абдельхамид Айт Будлали. На 41-й минуте Мейсон Гринвуд мог открыть счет, но мяч коснулся штанги и вышел за пределы ворот.
После первого тайма во второй половине матча Адриен Рабьо нанес удар из штрафной, и мяч попал в штангу. Также Мурильо нанес удар головой, который также пришелся в штангу.
Однако хозяева добились успеха в дополнительное время. Людовик Блас точно пробил левой ногой и направил мяч в ворота.
Встреча завершилась со счетом 1:0, и команда «Ренн» заработала первые очки. Этот матч прошел на стадионе «Роазон Парк», и соперничество между командами было очень интересным.
Футболисты максимально использовали свои возможности и показали запоминающуюся игру для болельщиков.