Liverpool jamoasi qanot himoyachisi Federiko Kyenza Angliya Premer Ligasi o‘yinida ilk bor gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik futbolchi birinchi turdagi Bornmutga qarshi bahsda 82-daqiqada maydonga tushdi. O‘yinda hisob 2:2 bo‘lgan paytda Kyenza jarima maydonida to‘pni qaytarib olib, darvozaga aniq zarba berdi va hisobni 3:2 ga olib chiqdi.
Bu uning Angliya chempionatidagi birinchi goli hisoblanadi. 27 yoshli futbolchi shu kungacha Premer Ligada oltita o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist bilan o‘zini ko‘rsatmagan edi.
Federiko Kyenzaning goli jamoasi uchun muhim bo‘lib, Arne Slot rahbarligidagi Liverpool jamoasiga g‘alaba keltirdi. O‘yinning qo‘shimcha daqiqalarida Muhammad Salah hisobni 4:2 ga yetkazib, yakuniy natijani belgiladi.
Shu tariqa "qizillar" chempionlikni himoya qilishni muvaffaqiyatli boshladilar. Jamoa o‘zining kuchli o‘yinini davom ettirib, yangi mavsumda yuqori natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Кенза забила свой первый гол в Премьер-лиге
Фланговый защитник команды «Ливерпуль» Федерико Кьенца забил свой первый гол в матче Английской Премьер-лиги. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Итальянский футболист вышел на поле на 82-й минуте встречи первого тура против «Борнмута». При счёте 2:2 Кьенца перехватил мяч в штрафной площади, точно пробил по воротам и вывел счёт на 3:2.
Это его первый гол в чемпионате Англии. 27-летний футболист до этого выходил на поле в шести матчах Премьер-лиги, но не отличался голами или результативными передачами.
Гол Федерико Кьенцы оказался важным для команды и принес победу «Ливерпулю» под руководством Арне Слота. В добавленное время Мохамед Салах довёл счёт до 4:2, установив окончательный результат.
Таким образом, «красные» успешно начали защиту титула чемпиона. Команда продолжает демонстрировать сильную игру и стремится показывать высокие результаты в новом сезоне.