Slot: Liverpul Bormutga qarshi qiyin g‘alaba qozondi
Angliya Premer Ligasi birinchi turida "Bormut"ga qarshi o'tkazilgan uchrashuvda "Liverpul" jamoasi bosh murabbiyi Arne Slot o'z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 4:2 hisobida "Liverpul" foydasiga yakunlandi. Joriy chempionlar o'yin davomida qiyinchiliklarga duch keldi, ammo oxirgi daqiqalarda muhim g'alabani qo'lga kiritishdi.
G'oliblik golini 88-daqiqada Federiko Kyeza kiritdi. Slotning so'zlariga ko'ra, jamoa birinchi bo'limda 2:0 hisobida oldinda edi va ikkinchi bo'limni yaxshi boshlashdi.
Biroq, raqib jamoa hech qachon taslim bo'lmaydigan kuchga ega edi. "Bormut" jamoasining harakatlarini yuqori baholadi.
Murabbiy oxirgi daqiqalarda Kyezani maydonga tushirishining sababi gol kerakligi bilan bog'liq edi va u o'z vazifasini bajardi. Bu Federiko uchun muhim voqea bo'ldi va murabbiy bunga juda xursandligini ta'kidladi.
O'yin juda tarang kechdi. Keyingi turda "Liverpul" 25-avgust kuni "Nyukasl" jamoasining maydonida o'ynaydi.

Слот: Ливерпуль одержал трудную победу над Борнмутом
Главный тренер команды «Ливерпуль» Арне Слот поделился своими мыслями после матча первого тура Английской Премьер-Лиги против «Борнмута». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 4:2 в пользу «Ливерпуля». Действующие чемпионы столкнулись с трудностями в ходе игры, но в последние минуты смогли добиться важной победы.
Победный гол был забит на 88-й минуте Федерико Киезой. По словам Слота, команда в первом тайме вела со счётом 2:0 и хорошо начала второй тайм.
Однако соперник обладал силой, которая не позволяла сдаваться. Действия команды «Борнмут» были высоко оценены.
Причина выхода Киезы на поле в последние минуты была связана с необходимостью забить гол, и он справился со своей задачей. Это стало важным событием для Федерико, и тренер отметил свою радость по этому поводу.
Игра прошла в очень напряжённой обстановке. В следующем туре «Ливерпуль» 25 августа сыграет на поле «Ньюкасла».