«Bornmut» jamoasi sardori Adam Smit Angliya Premer Ligasi birinchi turida «Liverpul»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda jamoadoshi Antuan Semenyo yuzaga kelgan irqchilik haqidagi haqoratlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semenyo o‘yinning birinchi bo‘limida tomoshabinlar tomonidan haqorat qilingan, biroq tanaffusdan keyin u ikki bor gol urib, jamoasining hisobini oshirdi. Adam Smitning so‘zlariga ko‘ra, bunday holatlar hozirgi zamonda sodir bo‘lishi hayratlanarli va bu muammoni hal qilish uchun chora ko‘rish zarur.
U, shuningdek, tizzani yerga qo‘yish harakatining hech qanday natija bermaganini ta’kidladi. O‘yinda yakunda «Liverpul» 4:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Mezbonlar safidan Ugo Ekitike, Kodi Gakpo, Federiko Kyeza va Muhammad Salah gol urishdi. Ushbu o‘yin so‘ngida «Liverpul» ikki golni oxirgi daqiqalarda kiritib, hisobni tenglashtirib, keyin g‘alaba qozondi.
Bu holat irqchilikka qarshi kurashishning dolzarbligini yana bir bor ko‘rsatdi. Futbolchilar va jamoalar bunday nojo‘ya holatlarga qarshi birgalikda kurashishi lozim.

Адам Смит выразил недовольство теми, кто оскорбляет Семеню.
Капитан команды «Борнмут» Адам Смит высказался по поводу расистских оскорблений, с которыми столкнулся его товарищ по команде Антуан Семеньо в матче первого тура Английской Премьер-Лиги против «Ливерпуля». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Семеньо подвергся оскорблениям со стороны болельщиков в первом тайме, однако после перерыва он забил два гола, увеличив счёт своей команды. По словам Адама Смита, удивительно, что такие случаи происходят в наше время, и необходимо принять меры для решения этой проблемы.
Он также подчеркнул, что жест с опусканием колена не дал никакого результата. В итоге «Ливерпуль» одержал победу со счётом 4:2.
Голы у хозяев забили Уго Экитике, Коди Гакпо, Федерико Кьеза и Мохамед Салах. В конце матча «Ливерпуль» забил два гола в последние минуты, сравнял счёт и затем одержал победу.
Этот случай вновь подчеркнул актуальность борьбы с расизмом. Футболисты и команды должны совместно противостоять таким недопустимым проявлениям.