Rudenko Baltika bilan durang haqida fikr bildirdi
Lokomotiv jamoasining hujumchisi Aleksandr Rudenko Rossiya Premyer Ligasi beshinchi turidagi Baltika jamoasi bilan o‘yin (1:1) natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ortiqcha bo‘lgan golni darvoza oldida to‘pni yo‘qotishi sababidan qabul qilib oldi. Shu holatdan so‘ng raqib tezkor qarshi hujum uyushtirdi.
Rudenko ta’kidlaganidek, Lokomotiv uch ochko olishni maqsad qilgan, biroq Baltikaning zich himoyasini buzishda qiyinchiliklarga duch keldi. Ularning himoyachilari o‘z darvozalari oldida zich joylashgan edi.
Rudenko Matc TVga bergan intervyusida, uch ochko olishni xohlaganliklarini va keyingi o‘yinda Rostov jamoasiga qarshi maydonga tushishini aytdi. Hozirda Lokomotiv 13 ochko bilan musobaqa jadvalida yetakchilik qilmoqda.
Jamoaning navbatdagi o‘yini 23 avgust kuni o‘z maydonida Rostovga qarshi bo‘lib o‘tadi. Shunday qilib, Lokomotiv jamoasi o‘z maqsadlariga erishish uchun kurashda davom etmoqda.

Руденко высказался о ничьей с Балтикой
Нападающий команды Локомотив Александр Руденко поделился мнением о матче пятого тура Российской Премьер-Лиги против команды Балтика (1:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда пропустила гол из-за потери мяча у ворот при излишней уверенности. После этого соперник организовал быстрый контрвыпад.
Руденко отметил, что Локомотив ставил цель взять три очка, однако столкнулся с трудностями при преодолении плотной обороны Балтики. Их защитники плотно расположились у своих ворот.
В интервью Матч ТВ Руденко сказал, что они хотели взять три очка и что в следующем матче выйдут на поле против Ростова. В настоящее время Локомотив лидирует в турнирной таблице с 13 очками.
Следующий матч команды состоится 23 августа на своем поле против Ростова. Таким образом, команда Локомотив продолжает борьбу за достижение своих целей.