Angliya Premer-ligasi futbol murabbiylari orasida eng ko‘p maosh oladiganlar ro‘yxatini rasman e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, “Manchester Siti” jamoasi bosh murabbiyi Pep Gvardiola oyiga 1,92 million yevro maosh oladi va bu ko‘rsatkich bilan birinchi o‘rinda turibdi. Ikkinchi o‘rinni “Arsenal” jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta egallagan.
U oyiga 1,25 million yevro daromad qiladi. Uchlikni esa oyiga 770 ming yevro maosh oladigan “Aston Villa” bosh murabbiyi Unai Emeri yakunlab beryapti.
Qiziqarli jihati shundaki, moliyaviy reytinglar joriy turnir jadvalini to‘liq aks ettirmaydi. Hozirda “Arsenal” jamoasi 70 ochko bilan chempionat jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
“Manchester Siti” esa 61 ochko bilan ikkinchi o‘rinda joylashgan. Shu bilan birga, murabbiylarning maoshi ularning jamoalari jadvalidagi o‘rnini aniqlamaydi.
Bu holat futboldagi muvaffaqiyat va moliyaviy ko‘rsatkichlar o‘rtasida har doim ham to‘g‘ri bog‘liqlik bo‘lmasligini ko‘rsatadi. Manba: One.uz.

Английская Премьер-лига официально объявила список тренеров с самыми высокими зарплатами. Об этом сообщает Zamin.uz.
По последним данным, главный тренер команды «Манчестер Сити» Пеп Гвардиола получает зарплату в размере 1,92 миллиона евро в месяц и занимает первое место по этому показателю. Второе место занимает главный тренер команды «Арсенал» Микель Артета.
Он зарабатывает 1,25 миллиона евро в месяц. Тройку замыкает главный тренер «Астон Виллы» Унаи Эмери, получающий 770 тысяч евро в месяц.
Интересно, что финансовые рейтинги не полностью отражают текущую турнирную таблицу. В настоящее время команда «Арсенал» с 70 очками занимает первое место в чемпионате.
«Манчестер Сити» находится на втором месте с 61 очком. При этом зарплата тренеров не определяет положение их команд в таблице.
Это показывает, что в футболе успех и финансовые показатели не всегда напрямую связаны. Источник: One.uz.