Ispaniya La Ligasining 30-turidan o‘rin olgan “Atletiko” va “Barselona” o‘rtasidagi bahs 1:2 hisobida yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yindan so‘ng madridliklar bosh murabbiyi Diyego Simeone o‘z fikrlarini bildirdi. U, avvalo, qizil kartochka bilan bog‘liq vaziyatga to‘xtalib, uzoq gapirishni istamasligini aytdi.
Murabbiyning ta’kidlashicha, jamoa mag‘lub bo‘lganligi sababli bu masala ahamiyatsiz, e’tibor esa ijobiy va foydali jihatlarga qaratilishi kerak. Simeone birinchi bo‘limda jamoaning yaxshi o‘ynaganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, “Atletiko” yana bir gol urishi mumkin edi, chunki raqibning zarbasi ustunga tegdi. Ikkinchi bo‘limda esa yosh futbolchilar ishtirokida va bir kishi kam bo‘lishiga qaramay, munosib o‘ynashdi.
Murabbiy jamoaning o‘yindan mamnun ekanini bildirdi. Shuningdek, Simeone yaqinlashib kelayotgan Chempionlar ligasi o‘yini haqida ham fikr bildirdi.
U raqiblarning Kubokda qanday o‘ynaganini eslatib, uyda tashabbusni o‘z qo‘liga olib, hujum qilishga harakat qilishini aytdi. Javob uchrashuvi oson bo‘lmasligini ta’kidladi, chunki raqiblar to‘pni nazorat qilishga va xavfli vaziyatlar yaratishga imkon bermagan.
Niko bilan bog‘liq epizodga ham to‘xtaldi. Murabbiyning fikricha, bu vaziyat kamida sariq kartochka bilan jazolanishi kerak edi.
U o‘z harakatini to‘g‘ri bajara olmadi, shuning uchun to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka emas, ammo ikkinchi sariq kartochka berilishi lozim edi. Shu bilan birga, umumiy hisobda Niko yaxshi o‘yin ko‘rsatganini ta’kidladi.
Murabbiyning fikrlari jamoa uchun o‘yindan olingan saboq va kelgusidagi strategik rejalarning asosiy yo‘nalishini ko‘rsatib berdi. Futbol ishqibozlari jamoaning harakatlarini diqqat bilan kuzatib, kelgusi bahslardan umidli bo‘lishlari mumkin.
Manchester Siti Liverpulni yirik hisobda mag‘lub etdi
Angliya kubogining chorak finalida “Manchester Siti” futbolchilari kuchli raqib, mamlakatning amaldagi chempioni “Liverpul”ni 4:0 hisobida yirik hisobda mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sport Bugun, 08:40
Angliya kubogining chorak final bosqichida amaldagi chempion “Liverpul” jamoasi safarda “Manchester Siti”ga 0:4 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu natija klub va
Foto: gazeta.uz Dzyudo bo‘yicha Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlari chempioni Diyora Keldiyorova uzoq muddatli tanaffusdan so‘ng yana mashg‘ulotlarga qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Hozirda

Матч 30-го тура Ла Лиги Испании между «Атлетико» и «Барселоной» завершился со счётом 1:2. Об этом сообщает Zamin.uz.
После этой игры главный тренер мадридцев Диего Симеоне поделился своими мыслями. В первую очередь он остановился на ситуации с красной карточкой, отметив, что не хочет долго говорить об этом.
По мнению тренера, поскольку команда проиграла, этот вопрос не имеет большого значения, а внимание следует уделять положительным и полезным аспектам. Симеоне подчеркнул, что команда хорошо сыграла в первом тайме.
По его словам, «Атлетико» мог забить ещё один гол, так как удар соперника попал в штангу. Во втором тайме, несмотря на участие молодых игроков и игру в меньшинстве, команда сыграла достойно.
Тренер отметил, что команда довольна игрой. Также Симеоне высказался о предстоящем матче Лиги чемпионов.
Он напомнил, как соперники играли в Кубке, и сказал, что дома они постараются взять инициативу в свои руки и атаковать. Он подчеркнул, что ответный матч не будет лёгким, так как соперники не позволяли контролировать мяч и создавать опасные моменты.
Симеоне также остановился на эпизоде с Нико. По мнению тренера, эта ситуация как минимум должна была быть наказана жёлтой карточкой.
Он отметил, что Нико не смог правильно выполнить своё действие, поэтому прямой красной карточки не последовало, но должна была быть вторая жёлтая. При этом он подчеркнул, что в целом Нико показал хорошую игру.
Мнения тренера отражают уроки, извлечённые командой из игры, и основные направления стратегических планов на будущее. Любители футбола могут внимательно следить за действиями команды и надеяться на успех в предстоящих матчах.