пасмурно ветер 5.2 м/с, С
Angliyaning kuchli chempionati vakili Manchester Siti jamoasida muhim o'zgarishlar yuz berishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoaning yetakchi yarimhimoyachisi Bernardu Silva joriy mavsum yakunida klubni tark etishi haqidagi xabarlar futbol olamida katta shov-shuv uyg'otdi. Portugaliyalik professional futbolchi o'zining yuqori mahorati va jamoaga qo'shgan ulkan hissasi bilan ko'plab muxlislarning qalbini zabt etgan edi.
Italiyaning La Gazzetta dello Sport nashriga ko'ra, Silvaning kelajagi borasida asosiy da'vogar Turin vakili bo'lgan Juventus klubi hisoblanadi. Italiya jamoasi futbolchini o'z safiga jalb qilish uchun barcha zarur choralarni ko'rmoqda.
Mazkur jarayon doirasida Turin klubi vakillari Bernarduning agenti Jorje Mendesh bilan uzoq muddatli muzokaralar olib borishmoqda. Taklif etilayotgan shartnomaga ko'ra, 32 yoshli yarimhimoyachi bilan uch yillik kelishuv imzolanishi mumkin.
Shuningdek, tomonlar kelgusida ushbu muddatni yana bir yilga uzaytirish imkoniyatini ham muhokama qilmoqdalar. Moliyaviy shartlarga ko'ra, Juventus futbolchiga yiliga taxminan 7-8 million yevro miqdorida maosh va
Abduqodir Husanov ishtirokida Manchester Siti tarixiy g'alaba qozondi
Manchester Siti jamoasi Angliya kubogining chorak final bosqichida Liverpul klubini to'rt to'rtga hisobida mag'lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu g'alaba Shaharliklar
Chelsi Barselona mudofiyachisi Jyul Kundeni sotib olishga tayyorlanmoqda
Ispaniya klubi Barselona tarkibidagi fransuz mudofiasi Jyul Kundening kelajakdagi taqdiriga oid muhim ma'lumotlar paydo bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Futbolchi o'z faoliyatini
Sport Bugun, 18:13
Madridning mashhur Real klubi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloaning kelajagi noaniq bo'lib qolmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. AS nashrining xabariga ko'ra
Barselona klubining yosh va iste'dodli hujumchisi Lamin Yamaal Yevropaning beshta yetakchi ligasida to'pni o'yinbardoshidan ajratib olish bo'yicha eng yuqori natijalarni

Ожидается, что в команде представителя сильнейшего чемпионата Англии «Манчестер Сити» произойдут важные изменения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Новости о том, что ведущий полузащитник команды Бернарду Силва покинет клуб в конце текущего сезона, вызвали большой резонанс в футбольном мире. Португальский профессиональный футболист завоевал сердца многих болельщиков своим высоким мастерством и огромным вкладом в команду.
По сообщению итальянского издания La Gazzetta dello Sport, основным претендентом на будущее Силвы является клуб «Ювентус», представляющий Турин. Итальянская команда предпринимает все необходимые меры, чтобы привлечь футболиста в свои ряды.
В рамках этого процесса представители туринского клуба ведут длительные переговоры с агентом Бернарду, Жорже Мендешем. Согласно предлагаемому контракту, с 32-летним полузащитником может быть подписано трехлетнее соглашение.
Кроме того, стороны обсуждают возможность продления этого срока еще на один год в будущем. Согласно финансовым условиям, «Ювентус» предложит футболисту зарплату в размере примерно 7-8 миллионов евро в год и