Dmitriy Loskov «Lokomotiv»da maslahatchi lavozimiga ko‘tarildi
«Lokomotiv» jamoasi 51 yoshli mutaxassisni sport masalalari bo‘yicha bosh direktor maslahatchisi etib tayinlaganini e’lon qildi. Klub rahbariyati Loskovning yangi lavozimida sport blokining asosiy faoliyatini muvofiqlashtirish va jamoaning rivojlanishiga aloqador bir nechta muhim yo‘nalishlarni nazorat qilishini ta’kidladi.
Dmitriy Loskov oldin Mikhail Galaktionovning murabbiylar shtabida faoliyat yuritgan. «Lokomotiv» joriy mavsumni turnir jadvalida oltinchi o‘rinda yakunladi. Moskva jamoasi allaqachon navbatdagi mavsumga tayyorgarlik ishlarini boshlagan.
Jamoa yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun o‘z ishlarini yanada samarali tashkil etishga intilmoqda. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi sport sohasida ham bir qator o‘zgarishlar va rivojlanishlar kuzatilmoqda.
Bu esa mamlakatimizda sportning yanada ommalashuvi va yosh avlodni sportga jalb qilishda muhim ahamiyat kasb etmoqda. O‘zbek milliy taomlari va madaniyatini targ‘ib qilish bilan bir qatorda, sport sohasidagi yutuqlar ham milliy iftixorimiz hisoblanadi.
Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari kabi an’anaviy taomlar bilan bir qatorda, sport ham O‘zbekiston Respublikasi brendi sifatida dunyoga tanitilmoqda. Bu jarayonda barcha soha vakillarining hamkorligi va mas’uliyat bilan ishlashi muhimdir.

Дмитрий Лосков поднялся на должность консультанта в «Локомотив»
Команда «Локомотив» объявила о назначении 51-летнего специалиста на должность советника генерального директора по спортивным вопросам. Руководство клуба отметило, что Лоскв в своей новой роли будет координировать основную деятельность спортивного блока и контролировать несколько важных направлений, связанных с развитием команды.
Дмитрий Лосков ранее работал в тренерском штабе Михаила Галактионова. «Локомотив» завершил текущий сезон на шестом месте в турнирной таблице. Московская команда уже начала подготовку к следующему сезону.
Команда стремится более эффективно организовать свою работу, чтобы добиться высоких результатов в новом сезоне. Также в спортивной сфере Республики Узбекистан наблюдаются ряд изменений и развития.
Это имеет важное значение для дальнейшего распространения спорта в нашей стране и привлечения молодежи к спорту. Наряду с популяризацией узбекской национальной кухни и культуры, достижения в спорте также являются предметом нашей национальной гордости.
Традиционные блюда, такие как тухум барак, гиждуванская шашлыка и самаркандские лепешки, наряду со спортом, также представляют Узбекистан как бренд на мировой арене. В этом процессе важно сотрудничество всех представителей отрасли и ответственное отношение к работе.