«Borussiya» «Ulsan» ustidan 1-bo‘limda oldinda turibdi
Dortmundning "Borussiya" jamoasi Jahon klublar chempionatining guruh bosqichining so‘nggi turida Janubiy Koreyaning "Ulsan Hyundai" jamoasiga qarshi o‘yinining birinchi taymida oldinda bormoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda hisob 1:0 "Borussiya" foydasiga. Yagona gol 36-daqiqada shved himoyachisi Daniyel Svensson tomonidan kiritildi. 30-daqiqada bosh hakam o‘yin vaqtincha to‘xtatildi, futbolchilarga suv ichib, o‘zlarini yangilash imkoniyati berildi.
O‘yin harorati +34 daraja bo‘lib, bu futbolchilarga qo‘shimcha qiyinchilik tug‘dirmoqda. Stadionda AQSh vitse-prezidenti Jay Di Vens ham ishtirok etmoqda. "Ulsan" jamoasi turnirning pley-off bosqichiga chiqish imkoniyatidan mahrum bo‘lgan.
"Borussiya" esa ikki turdan keyin to‘plagan 4 ochkosi bilan F guruhida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Ushbu o‘yinda g‘alaba qozonish jamoaga 1/8 finalga yo‘l ochadi.

«Боруссия» ведет «Ульсан» в первом тайме
Команда "Боруссия" из Дортмунда ведет в первом тайме матча против южнокорейской команды "Ульсан Хёндэ" в последнем туре группового этапа чемпионата мира клубов. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В настоящее время счет 1:0 в пользу "Боруссии". Единственный гол был забит на 36-й минуте шведским защитником Даниэлем Свенссоном. На 30-й минуте главный судья временно остановил игру, чтобы дать игрокам возможность попить воды и восстановиться.
Температура на поле составляет +34 градуса, что создает дополнительные трудности для футболистов. На стадионе также присутствует вице-президент США Джей Ди Вэнс. Команда "Ульсан" лишилась возможности выйти в плей-офф турнира.
"Боруссия" же занимает второе место в группе F с 4 очками после двух туров. Победа в этом матче откроет команде путь в 1/8 финала.