Spartak va Torpedo do‘stona o‘yini Tarasovkada bo‘ladi
Moskva "Spartak" jamoasi o‘zining yaqin qo‘shnilari bo‘lgan "Torpedo" jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 29 iyun, yakshanba kuni Moskva yaqinidagi Tarasovka bazasida bo‘lib o‘tadi. Oyin soat 11:00 da boshlanadi, bu Moskva vaqti bilan ko‘rsatilgan.
Klubning matbuot xizmati muxlislarga o‘yinni to‘g‘ridan-to‘g‘ri efirda o‘z resurslari orqali namoyish etilishini ma’lum qildi. Ta'tildan keyin Dejan Stankovich rahbarligidagi jamoa aynan Tarasovka, eski klub bazasida yig‘ilish qaroriga keldi.
2025/2026 yilgi mavsumdagi birinchi rasmiy o‘yinida "Spartak" Makhachqala shahrining "Dinamo" jamoasini o‘z maydonida qabul qiladi. Uchrashuv sanasi keyinchalik aniqlandi.
Bu do‘stlik uchrashuvi jamoalar o‘rtasidagi munosabatlarni mustahkamlash va tayyorgarlik ko‘rish uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Shuningdek, muxlislar uchun qiziqarli va foydali bo‘ladi.

Спартак и Торпедо сыграют товарищеский матч в Тарасовке
Москва "Спартак" команда объявила о товарищеском матче против своих ближайших соседей - команды "Торпедо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пройдет 29 июня, в воскресенье, на базе Тарасовка, расположенной недалеко от Москвы. Игра начнется в 11:00 по московскому времени.
Пресс-служба клуба сообщила, что матч будет транслироваться в прямом эфире через их ресурсы. После отпуска команда под руководством Деяна Станковича приняла решение собраться именно в Тарасовке, на старой базе клуба.
В первом официальном матче сезона 2025/2026 "Спартак" примет команду "Динамо" из Махачкалы на своем поле. Дата встречи будет уточнена позже.
Этот товарищеский матч имеет важное значение для укрепления отношений между командами и подготовки к сезону. Также он будет интересен и полезен для болельщиков.