Gvardiola: Manchester City Juventusni 5:2 hisobida mag‘lub etdi
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jahon klub chempionati doirasidagi «Yuventus»ga qarshi o‘yinda (5:2) jamoasining ko‘rsatgan natijasini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda «Manchester Siti» g‘alaba qozonib, guruhda birinchi o‘rinni egalladi. G‘alabaga Jeremy Doku, Erlin Holann, Fil Foden va Savioning gollari hamda «Yuventus» futbolchilari tomonidan kiritilgan o‘z darvozalariga to‘p sabab bo‘ldi.
Gvardiola o‘z intervyusida shunday dedi: «Bizning o‘yinimiz menga juda yoqdi. Uzoq vaqt davomida to‘p bilan ham, topsiz ham o‘yinda bunday yuqori darajani ko‘rsatishga erisha olmagan edik.
O‘yinchilar yaxshi o‘zlarini namoyon qilishdi va kuchli raqibga qarshi g‘alaba bizni quvontirdi. Albatta, bu faqat bitta o‘yin, ammo bugun futbolchilarimiz chinakam kuchli jamoa bo‘lish nimani anglatishini his qilishdi.
O‘zimizga bo‘lgan ishonch avvalgi yutuqlardan emas, balki joriy o‘yin darajasidan kelib chiqadi.» Guruh bosqichida «Manchester Siti» 9 ochko to‘pladi, «Yuventus» esa 6 ochko bilan ikkinchi o‘rinni egalladi. Bu natijalar jamoalarning kuchli o‘yinini tasdiqlaydi va keyingi bosqichlarga ishonch bilan qarash imkonini beradi.

Гвардиола: Манчестер Сити победил Ювентус со счетом 5:2
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высоко оценил результат своей команды в матче против «Ювентуса» в рамках мирового клубного чемпионата (5:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче «Манчестер Сити» одержал победу и занял первое место в группе. К победе привели голы Джереми Доку, Эрлинга Холанда, Фила Фодена и автоголы футболистов «Ювентуса».
Гвардиола в своем интервью сказал: «Наша игра мне очень понравилась. Долгое время мы не могли показать такой высокий уровень игры как с мячом, так и без мяча.
Игроки хорошо проявили себя, и победа над сильным соперником нас обрадовала. Конечно, это всего лишь одна игра, но сегодня наши футболисты почувствовали, что значит быть по-настоящему сильной командой.
Наша уверенность исходит не из предыдущих достижений, а из текущего уровня игры.» На групповом этапе «Манчестер Сити» набрал 9 очков, а «Ювентус» занял второе место с 6 очками. Эти результаты подтверждают сильную игру команд и позволяют с уверенностью смотреть на следующие этапы.