Mashhur murabbiy Rinat Bilyaletdinov Rossiya Premer-Ligasining o‘tgan mavsum yakunlari bo‘yicha eng yaxshi futbolchisining nomini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U birinchi o‘ringa “Krasnodar” jamoasining hujumchisi Jon Kordoboni qo‘ydi. Bilyaletdinov fikricha, Kordobo “Krasnodar”ni chempionlikka yetaklashda muhim rol o‘ynadi, uning ishtirokisiz jamoa bunday natijaga erisha olmas edi. U shuningdek, mavsumning ikkinchi yarmidagi ochilish sifatida CSKA yarim himoyachisi Matvey Kislyakni ta’kidladi.
Batrakov esa yangi paydo bo‘lgan iqtidor sifatida e’tirof etildi va u o‘zining ijobiy o‘yinlari bilan jamoaga katta foyda keltirdi. Eslatib o‘tamiz, bahor oylarida “Krasnodar” Rossiya chempioni unvonini birinchi marta qo‘lga kiritdi. Murad Musayev boshchiligidagi jamoa “Zenit”dan bir ochko ko‘proq jamg‘argan holda chempion bo‘ldi.
Hozirda “Krasnodar” o‘z unvonini himoya qilishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Ushbu muvaffaqiyat jamoaning jiddiy mehnati va birlashgan jamoaviy o‘yini natijasidir.
Rossiya Premer-Ligasida raqobat tobora kuchaymoqda va “Krasnodar”ning keyingi mavsumdagi chiqishlari qiziqish bilan kutilyapti.

Ринат Билялетдинов назвал лучшего футболиста чемпионата России
Известный тренер Ринат Билялетдинов объявил имя лучшего футболиста прошедшего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На первое место он поставил нападающего команды "Краснодар" Джона Кордобу. По мнению Билялетдинова, Кордоба сыграл важную роль в том, чтобы "Краснодар" стал чемпионом, без его участия команда не смогла бы добиться такого результата. Он также отметил полузащитника ЦСКА Матвея Кисляка как открытие второго круга сезона.
Батраков же был признан новым талантливым игроком, который принес команде большую пользу своими положительными играми. Напомним, что весной "Краснодар" впервые завоевал титул чемпиона России. Команда под руководством Мурада Мусаева стала чемпионом, набрав на одно очко больше, чем "Зенит".
В настоящее время "Краснодар" готовится защищать свой титул. Этот успех является результатом серьезной работы команды и сплоченной командной игры.
Конкуренция в Российской Премьер-Лиге становится все более напряженной, и выступления "Краснодара" в следующем сезоне ожидаются с интересом.