Moskva "Lokomotiv"ining sobiq darvozaboni Marinado Gilerme himoyachi Nayir Tiknizyan va uning to‘rt yil "temiryo‘lchilar" safida o‘ynagandan so‘ng "Qizil Yulduz"ga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gilerme "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida Tiknizyan juda yaxshi futbolchi ekanligini, lekin juda hissiyotli ekanini ta’kidladi. U o‘tgan mavsumda ko‘p o‘yin o‘tkazganini tushungan, ammo joriy mavsumda asosiy tarkibdan joy olmaganini aytdi.
Shuningdek, "Qizil Yulduz"ga o‘tishi uning foydasiga bo‘lishini ta’kidladi. O‘tgan mavsumning oxirida himoyachi omma oldida "Lokomotiv"da o‘yin amaliyotidan norozi ekanligini bildirgandi.
Shu bilan birga, Tiknizyan allaqachon "Qizil Yulduz" safida gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu gol do‘stona o‘yinda, qora tog‘liklar "Sutyyeski" klubiga qarshi bo‘lib o‘tgan bellashuvda amalga oshirildi.
Umuman olganda, Nayir Tiknizyan yangi jamoasida o‘z o‘rnini topishga harakat qilmoqda va bu transfer uning professional rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Yangi jamoada ko‘proq maydonga chiqish imkoniyati ham uning o‘yini sifatini oshirishga yordam beradi.

Гилерме: Тикнизян очень хорош, но очень эмоциональный футболист
Бывший вратарь московского "Локомотива" Марино Гилерме высказался о переходе защитника Найра Тикнизяна в "Красную Звезду" после четырех лет игры за "железнодорожников". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гилерме в интервью телеканалу "Матч ТВ" отметил, что Тикнизян очень хороший футболист, но очень эмоциональный. Он сказал, что в прошлом сезоне он много играл, но в текущем сезоне не получил места в основном составе.
Также он подчеркнул, что переход в "Красную Звезду" будет на пользу Тикнизяну.
В конце прошлого сезона защитник заявил перед публикой, что недоволен игровой практикой в "Локомотиве".
При этом Тикнизян уже успел забить гол за "Красную Звезду". Этот гол был забит в товарищеском матче против клуба "Сутьески".
В целом, Найр Тикнизян старается найти свое место в новой команде, и ожидается, что этот трансфер положительно скажется на его профессиональном развитии. Возможность чаще выходить на поле также поможет улучшить качество его игры.