Vinisius: Real va Yuventus o‘rtasidagi o‘yinda g‘alaba muhim
Madridning "Real" jamoasining yulduz qanot himoyachisi Vinisius Junior 2025 yilgi klublar o‘rtasidagi jahon chempionati chorak finalidan oldin Turinning "Yuventus" jamoasi bilan o‘ynaladigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z bayonotida bunday o‘yinlarni juda yaxshi ko‘rishini ta’kidladi. G‘alaba qozonsang, keyingi bosqichga yo‘l olasan, ammo mag‘lub bo‘lsang, darhol uyga qaytishingga to‘g‘ri keladi.
FIFA tomonidan tashkil etilgan bu turnir yangi formatda o‘tkazilayotgan ilk musobaqa bo‘lib, birinchi bor bo‘ladigan voqealar har doim yodda qoladi, dedi Vinisius Junior. Shu bois, jamoamiz 100 foiz kuch bilan harakat qilib, ushbu kubokni qo‘lga kiritish uchun bor imkoniyatini ishga soladi, deb ta’kidladi braziliyalik futbolchi.
Ushbu chorak final uchrashuvi 1 iyul kuni Mayami shahridagi stadionda o‘tkaziladi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva soati bilan soat 22:00 ga belgilangan.
Mazkur bahsda "Real" va "Yuventus" jamoalari maydonga tushadi. Ushbu o‘yinda g‘alaba qozonish muhim ahamiyatga ega, chunki keyingi bosqichga yo‘l ochiladi va muvaffaqiyat jamoaning shu mavsumdagi natijalariga katta ta’sir ko‘rsatadi.

Винисиус: Победа в матче между Реалом и Ювентусом важна
Звезда мадридского "Реала", защитник Винисиус Жуниор, поделился своими мыслями о предстоящем матче с туринским "Ювентусом" перед четвертьфиналом клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем заявлении он отметил, что очень любит такие игры. Если ты выигрываешь, ты продвигаешься дальше, но если проигрываешь, тебе придется сразу вернуться домой.
Этот турнир, организованный FIFA, является первым соревнованием, проводимым в новом формате, и события, которые происходят впервые, всегда остаются в памяти, сказал Винисиус Жуниор. Поэтому наша команда будет действовать на 100% и приложит все усилия, чтобы завоевать этот трофей, подчеркнул бразильский футболист.
Этот четвертьфинал пройдет 1 июля на стадионе в Майами. Время начала матча назначено на 22:00 по московскому времени.
В этом поединке встретятся команды "Реал" и "Ювентус". Победа в этом матче имеет важное значение, так как открывает путь к следующему этапу, и успех окажет значительное влияние на результаты команды в этом сезоне.