Sobiq futbolchi Dmitriy Bulykin Krasnodar jamoasining yarim himoyachisi Eduard Spertsyan Yevropaga ketishi kerakmi, degan savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Eduard Yevropaga ketishni xohlaydi va imkon bo‘lsa, buni amalga oshirishi kerak. Bulykinning ta’kidlashicha, futbolchining imkoniyatlari butunlay yo‘q bo‘lib qolmaydi.
Shu bilan birga, ekspert Spertsyanning taklif qilingan moliyaviy shartlaridan qoniqmasligi ehtimoli borligini ham aytdi. Agar shunday bo‘lsa, u Krasnodar klubida qolishi mumkin.
O‘tgan mavsumda 25 yoshli yarim himoyachi barcha musobaqalar hisobiga 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urgan va 7 ta golga assistentlik qilgan. Bulykin fikricha, yosh futbolchi o‘z imkoniyatlarini kengaytirish uchun Yevropaga yo‘l olishi zarur, chunki bu uning professional rivojlanishi uchun muhim qadamdir.

Эдуард Сперцян хочет уехать в Европу, говорит Булыкин
Бывший футболист Дмитрий Булыкин высказал свое мнение на вопрос, должен ли полузащитник краснодарской команды Эдуард Сперцян уехать в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Эдуард хочет уехать в Европу и, если есть возможность, должен это сделать. Булыкин отметил, что у футболиста возможности совсем не исчерпаны.
В то же время эксперт также сказал, что существует вероятность, что Сперцян не будет удовлетворен предложенными финансовыми условиями. Если это так, он может остаться в клубе Краснодар.
В прошлом сезоне 25-летний полузащитник провел на поле 35 матчей во всех турнирах, забил 11 голов и отдал 7 голевых передач. По мнению Булыкина, молодому футболисту необходимо отправиться в Европу, чтобы расширить свои возможности, так как это важный шаг для его профессионального развития.