Akron "Krylyalar" o‘rnini egallamoqchi
Kazanlik "Rubin"ning sobiq futbolchisi Aleksey Popov Samara shahrining "Krylya Sovetov" jamoasi hamda Toliyatdagi "Akron" haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Popovning so‘zlariga ko‘ra, "Akron" jamoasi o‘z mablag‘lari bilan o‘zini moliyalashtirishga tayyor. Ular "Krylya Sovetov" jamoasining maydonida o‘ynashi kerak bo‘lgan stadionga allaqachon kirib olishgan.
"Akron"ning maqsadi "Krylya Sovetov"ni maydondan siqib chiqarishdir. 2024/2025 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra, ikkala jamoa ham Rossiya Premer-ligasida qolishga erishdi.
"Akron" 35 ochko yig‘ib, musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egalladi. "Krylya Sovetov" esa 31 ochko bilan o‘nchi o‘rinda joylashdi.
Bu natijalar har ikkala jamoaning kelajakdagi raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi. Futbol muxlislari uchun qiziqarli va raqobatga boy mavsum bo‘lishi kutilmoqda.

Акрон хочет занять место "Крыльев"
Бывший футболист казанского "Рубина" Алексей Попов высказал свои мысли о самарской команде "Крылья Советов" и "Акроне" из Тольятти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Попова, команда "Акрон" готова финансировать себя за счет собственных средств. Они уже успели занять стадион, на котором должны были играть "Крылья Советов".
Цель "Акрона" - вытеснить "Крылья Советов" с поля. По итогам сезона 2024/2025 обе команды смогли остаться в Российской Премьер-лиге.
"Акрон" набрал 35 очков и занял девятое место в турнирной таблице. "Крылья Советов" расположились на десятом месте с 31 очком.
Эти результаты способствуют повышению конкурентоспособности обеих команд в будущем. Ожидается интересный и насыщенный соревнованиями сезон для футбольных болельщиков.