Darren Fletcher Manchester Yunayted U18 jamoasiga bosh murabbiy bo‘lishi mumkin
Sobiq «Manchester United» yarim himoyachisi Darren Fletcher 18 yoshgacha bo‘lgan jamoa bosh murabbiyi lavozimiga tayinlanish bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda BBC xabar berdi. Oldingi yoshlar jamoasi murabbiyi Adam Lourens 2024/25 mavsumining tugashidan so‘ng klubni tark etganidan keyin, «Manchester United» rahbariyati Fletcher nomzodini asosiy da’vogar sifatida ko‘rib chiqmoqda.
41 yoshli shotlandiyalik Fletcher ilgari klub tizimida ishlagan, avval texnik direktor sifatida, keyin esa Erik ten Xag boshchiligidagi asosiy jamoa murabbiylar shtabida faoliyat yuritgan. Bungacha Fletcher 18 yoshgacha bo‘lgan jamoada ishlashdan chetlashgan, chunki uning egizak o‘g‘illari Tayler va Jek aynan shu yoshdagi jamoada o‘ynagan.
Endilikda u yoshlar jamoasini boshqarish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Ushbu lavozimda ishlashi uning murabbiylik tajribasini yanada oshirishga xizmat qilishi kutilyapti.

Даррен Флетчер может стать главным тренером команды Manchester United U18
Бывший полузащитник «Манчестер Юнайтед» Дэррен Флетчер ведет переговоры о назначении на пост главного тренера команды до 18 лет. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщает BBC. После того как предыдущий тренер молодежной команды Адам Лоуренс покинул клуб по окончании сезона 2024/25, руководство «Манчестер Юнайтед» рассматривает кандидатуру Флетчера как основного претендента.
41-летний шотландец Флетчер ранее работал в системе клуба, сначала в качестве технического директора, а затем в тренерском штабе основной команды под руководством Эрика тен Хага. Ранее Флетчер избегал работы с командой до 18 лет, так как его близнецы Тайлер и Джек играли именно в этой возрастной группе.
Теперь он рассматривает возможность возглавить молодежную команду. Ожидается, что работа на этой должности поможет ему еще больше развить свои тренерские навыки.