Arshavin: Rubin uchun eng muhim transfer Daku saqlash
Rossiya milliy terma jamoasi va Peterburgning Zenit jamoasining sobiq hujumchisi Andrey Arshavin Qozonning Rubin klubi yetakchisi, hujumchi Mirlind Daku haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arshavinning so‘zlariga ko‘ra, Rubin har bir chiziqda kuchayib, jamoa o‘z kuchini oshirsa, ular chempionatda 3-4-o‘rinlar uchun kurasha oladi. Uning aytishicha, Rubin uchun eng muhim transfer - Daku bilan shartnomani saqlab qolishdir.
O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida 27 yoshli Mirlind jami 26 o‘yin o‘tkazdi. Albaniyalik markaziy hujumchi 15 ta gol urib, 6 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
O‘tgan mavsum yakunida Rubin jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida yettinchi pog‘onani egalladi. Arshavinning so‘zlari Rubin jamoasining kelajakdagi rejalariga va potentsial kuchayishiga ishora qilmoqda.
Jamoa keyingi mavsumda yanada yuqori natijalarga erishish uchun asosiy o‘yinchilarini saqlab qolishi muhim hisoblanadi. Mirlind Dakuning o‘yini va natijalari klub uchun katta ahamiyatga ega ekanligi aniq.

Аршавин: Для Рубина самый важный трансфер - сохранить Даку
Бывший нападающий сборной России и петербургского Зенита Андрей Аршавин высказался о лидере казанского клуба Рубин, нападающем Мирлинде Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Аршавина, если Рубин усилится на каждой позиции и команда повысит свою мощь, они смогут бороться за 3-4 места в чемпионате. Он отметил, что самый важный трансфер для Рубина - это сохранить контракт с Даку.
В прошлом сезоне в российском чемпионате 27-летний Мирлинд провел в общей сложности 26 матчей. Албанский центральный нападающий забил 15 голов и отдал 6 результативных передач.
По итогам прошлого сезона команда Рубин заняла седьмое место в таблице Премьер-лиги. Слова Аршавина указывают на будущие планы команды Рубин и потенциальное усиление.
Важно, чтобы команда сохранила своих ключевых игроков для достижения еще более высоких результатов в следующем сезоне. Игра и результаты Мирлинда Даку имеют большое значение для клуба.