Messi PSGdagi sobiq jamoadoshlari bilan yaxshi munosabatda
Futbolchi «Inter Mayami» jamoasidan Lionel Messi «PSJ» futbolchilari bilan aloqalari haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni argentinalik yulduz ishtirokidagi jamoa Klub Jahon Chempionati 1/8 finalida parijliklarga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Uchrashuvdan so‘ng Messining sobiq jamoa a’zolari, hozirda «PSJ»da o‘ynayotgan futbolchilar, u bilan qisqacha so‘zlashdi. Messi jurnalist Marselo Benedettoga bergan intervyusida: «Ular mening sobiq jamoadoshlarim bo‘lib, Parijda ikki yil o‘ynab yurganimda yaxshi munosabatlar o‘rnatgan edik.
Klubda hozir juda kam odam qoldi, lekin men ularga va «PSJ»da birga o‘ynagan barcha futbolchilarga yaxshi munosabatda bo‘laman. Men ularga minnatdorman», dedi.
Lionel Messi 2021 yildan 2023 yilgacha «PSJ» sharafini himoya qilgan, so‘ngra «Inter Mayami»ga erkin agent sifatida o‘tgan. Uning Parijdagi faoliyati ikki yil davom etdi va u bu davrda ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishdi.

Месси поддерживает хорошие отношения с бывшими товарищами по команде в ПСЖ
Футболист «Интер Майами» Лионель Месси ответил на вопрос о своих отношениях с игроками «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье аргентинская звезда в составе своей команды проиграла парижанам со счетом 0:4 в 1/8 финала Кубка мира клубов. После матча бывшие члены команды Месси, которые сейчас играют в «ПСЖ», кратко пообщались с ним. В интервью журналисту Марсело Бенедетто Месси сказал: «Они мои бывшие одноклубники, и когда я играл в Париже два года, мы установили хорошие отношения.
В клубе сейчас осталось очень мало людей, но я буду хорошо относиться к ним и ко всем футболистам, с которыми играл в «ПСЖ». Я им благодарен», - сказал он.
Лионель Месси защищал цвета «ПСЖ» с 2021 по 2023 год, а затем перешел в «Интер Майами» в качестве свободного агента. Его карьера в Париже длилась два года, и за это время он достиг многих успехов.