Garri Keyn mavsumda 60 golga bevosita ta’sir ko‘rsatdi
Bavariya va Angliya terma jamoasi hujumchisi Garri Keyn 2024/25 yilgi mavsum boshidan beri o‘z jamoalarining 60 ta golida bevosita ishtirok etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan Klub jahon chempionati chorak finalida "Flamengo" jamoasiga qarshi o‘yinda 31 yoshli futbolchi ikki marta to‘p kiritib, Myunxen jamoasining 4:2 hisobida g‘alaba qozonishiga katta hissa qo‘shdi. Hozirda Keyn mavsum boshlanishidan buyon klub va terma jamoa safida jami 60 gol va assistga ega.
U shaxsiy hisobida 48 ta gol urgan hamda 12 marotaba jamoadoshlariga gol urishda yordam bergan. Keyinroq Klub jahon chempionatining chorak finalida "Bavariya" Yevropa Chempionlar Ligasi so‘nggi g‘olibi "PSJ"ga qarshi o‘ynaydi. Garri Keyn yaqin kunlarda bergan intervyusida bu og‘ir raqib bilan bo‘ladigan bahs haqida fikrlarini bildirib o‘tdi.
Uning aytishicha, kuchli va tajribali jamoaga qarshi o‘ynash har doim qiyin, ammo "Bavariya" jamoasi g‘alaba uchun barcha imkoniyatlarga ega. Keyn bu o‘yinda o‘zining bor kuchi bilan maydonga tushishga va jamoasini muvaffaqiyatga yetaklashga tayyorligini ta’kidladi.
Shuningdek, u jamoaning birligi va yuqori motivatsiyasi muvaffaqiyat kalitlaridan biri ekanini qayd etdi. Klub va terma jamoa uchun muhim bo‘lgan ushbu o‘yin futbolchilar uchun katta sinov bo‘ladi.

Гарри Кейн в сезоне оказал прямое влияние на 60 голов
Нападающий "Баварии" и сборной Англии Гарри Кейн с начала сезона 2024/25 года непосредственно участвовал в 60 голах своих команд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье, в четвертьфинале клубного чемпионата мира против команды "Фламенго", 31-летний футболист дважды забил, что значительно способствовало победе мюнхенской команды со счетом 4:2. В настоящее время Кейн имеет в сумме 60 голов и ассистов за клуб и сборную с начала сезона.
Он забил 48 голов и 12 раз помог своим партнерам по команде забить. Позже в четвертьфинале клубного чемпионата мира "Бавария" сыграет против последнего победителя Лиги чемпионов Европы "ПСЖ". В недавнем интервью Гарри Кейн поделился своими мыслями о предстоящем матче с этим сильным соперником.
По его словам, играть против сильной и опытной команды всегда сложно, но у "Баварии" есть все возможности для победы. Кейн подчеркнул, что готов выйти на поле с полной отдачей и вести свою команду к успеху.
Он также отметил, что единство команды и высокая мотивация являются ключевыми факторами успеха. Этот матч, важный как для клуба, так и для сборной, станет большим испытанием для игроков.