«Tottenhem» jamoasining markaziy himoyachisi Kristian Romero Madridning «Atletiko» klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi haqida uzoq vaqtdan beri Madridga ko‘chishi haqida gapirilmoqda va hozirda ikki klub o‘rtasida kelishuvga juda yaqin turibdi. AlbicelesteTalk manbasiga ko‘ra, tomonlar shartnoma shartlarini deyarli kelishib olgan: «matraschilar» 27 yoshli futbolchi uchun taxminan 55 million yevro to‘lashni rejalashtirmoqda, shuningdek, bonus sifatida qo‘shimcha 10 million yevro ajratiladi. Transfermarkt mutaxassislarining hisob-kitoblariga ko‘ra, Kristian Romeroning bozor qiymati 50 million yevro atrofida baholanadi.
Uning «Tottenhem» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil yozigacha mo‘ljallangan. Romero o‘zi ilgari Ispaniya chempionatida o‘ynashni istayotgani haqida aytgan.
Bu o‘tish futbolchining faoliyatida yangi bosqichni ochishi mumkin va uning yangi jamoasida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi kutilmoqda. Madrid klubi uchun esa bu transfer himoya chizig‘ini mustahkamlash uchun muhim qadam hisoblanadi.

Атлетико покупает Ромеро за 65 миллионов евро
Центральный защитник «Тоттенхэма» Кристиан Ромеро может перейти в мадридский «Атлетико». Об этом сообщает Euro-football.ru.
О переходе аргентинского футболиста в Мадрид говорят уже долгое время, и сейчас стороны находятся очень близко к соглашению. По данным источника AlbicelesteTalk, стороны почти согласовали условия контракта: «матрасники» планируют заплатить около 55 миллионов евро за 27-летнего футболиста, а также выделить дополнительные 10 миллионов евро в качестве бонуса. Согласно расчетам специалистов Transfermarkt, рыночная стоимость Кристиана Ромеро оценивается примерно в 50 миллионов евро.
Его действующий контракт с «Тоттенхэмом» рассчитан до лета 2027 года. Ромеро ранее говорил о желании играть в испанском чемпионате.
Этот переход может открыть новый этап в карьере футболиста, и ожидается, что он будет успешно выступать в своей новой команде. Для мадридского клуба этот трансфер является важным шагом для укрепления защитной линии.