Gvardiola Kanselu bilan uchrashuvga tayyorlanmoqda
Manchester Siti va Al-Xilol jamoalari Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati musobaqasining 1/8 final bosqichida yuzma-yuz kelishadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 1 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi. Matbuot vakillari ispan murabbiydan Saudiya Arabistoni jamoasi himoyachisi Joau Kanselu haqida so‘rash imkoniyatini qo‘ldan boy bermadilar. Kanselu avval Manchester Siti klubida o‘ynagan edi.
Guardiola Kanseluni katta yurakli o‘yinchi deb ta’riflab, u o‘yinlardan norozi bo‘lganini, chunki asosiy tarkibda ko‘p maydonga tusholmaganini aytdi. Uning futbol o‘ynashni yaxshi ko‘rishini ta’kidladi.
Shuningdek, Kanseluning Barselona klubida ham o‘ynagani va hozirda Al-Xilolda faoliyat yuritayotganini mamnuniyat bilan qabul qilgani haqida gapirdi. Shuningdek, Joau Kanselu Yevropa va Angliya premer-ligasi eng yaxshi himoyachisi nominatsiyasiga loyiq ko‘rilgan, bu esa uning qanchalik kuchli o‘yinchi ekanini ko‘rsatadi. Guardiola uning jarohatdan keyin yana maydonga qaytganidan xursand ekanini bildirdi va uni yana ko‘rishni istashini aytdi. Ko‘plab manbalarda Joau Kanseluning Manchester Sitidan ketishi ispan murabbiy bilan kelishmovchilik sabab bo‘lgani aytiladi, ammo ikkala tomon buni rad etmoqda.
Shunday qilib, nomlardan kelib chiqqan taxminlar haqiqatga to‘g‘ri kelmasligi mumkin. Musobaqa oldidan bu mavzu ko‘plab muxlislarning qiziqishini uyg‘otmoqda.

Гвардиола готовится к встрече с Канселу
Команды Манчестер Сити и Аль-Хилаль встретятся в 1/8 финала Кубка мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра начнется 1 июля в 04:00 по московскому времени. Представители прессы не упустили возможность спросить испанского тренера о защитнике сборной Саудовской Аравии Жоау Канселу. Канселу ранее играл за клуб Манчестер Сити.
Гвардиола охарактеризовал Канселу как игрока с большим сердцем, отметив, что он недоволен играми, так как не часто выходил в основном составе. Он подчеркнул, что тот очень любит играть в футбол.
Также он с удовольствием упомянул, что Канселу играл за клуб Барселона и в настоящее время выступает за Аль-Хилаль. Кроме того, Жоау Канселу был номинирован на звание лучшего защитника Европы и Английской Премьер-лиги, что свидетельствует о том, насколько он сильный игрок. Гвардиола выразил радость по поводу возвращения Канселу на поле после травмы и сказал, что хочет видеть его снова. Во многих источниках говорится, что уход Жоау Канселу из Манчестер Сити был вызван разногласиями с испанским тренером, однако обе стороны это опровергают.
Таким образом, предположения, основанные на именах, могут не соответствовать действительности. Эта тема вызывает интерес у многих болельщиков перед турниром.