Kivu: O‘yinni ikki soat to‘xtatish xavfi bor
Milan “Inter” jamoasining boshqaruvchisi Kristian Kivu jamoaning Klub jahon chempionati doirasidagi navbatdagi o‘yini ob-havo sharoitlari sabab to‘xtatilishidan xavotirda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun soat 22:00da “Neradzurri” va “Fluminense” jamoalari o‘rtasidagi 1/8 final uchrashuvi “Bank of America Stadium” stadionida boshlanadi. Sharlotteda yog‘ingarchilik sabab o‘yin to‘xtatilishi mumkinligi haqida xavotirlar mavjud, chunki turnir davomida olti o‘yinda shunday holat ro‘y bergan. Kivu matbuot anjumanida shunday dedi: “Umid qilamanki, qaror o‘yindan oldin qabul qilinadi, chunki ogohlantirish berilgan.
Agar o‘yinni ikki soatga to‘xtatsalar, bu juda qiyin bo‘ladi. Bunday uzoq tanaffuslar uchrashuvlarda qabul qilib bo‘lmaydi”.
Eslatib o‘tish joizki, yaqinda shu stadionda bo‘lib o‘tgan “Chelsi” va “Benfika” o‘rtasidagi o‘yin (4:1) momaqaldiroq sabab ikki soat to‘xtatilgan edi. Shunday sharoitlar jamoalar uchun katta sinov bo‘lib qolmoqda va tashkilotchilar bunday holatlarning oldini olish uchun choralar ko‘rishi zarur.
Ob-havo sharoitlarining o‘yinga ta’sir qilishi futbol jarayonining adolatli va uzluksiz bo‘lishiga xalaqit beradi.

Kivu: Есть риск приостановки игры на два часа
Главный тренер команды Милан "Интер" Кристиан Киву обеспокоен тем, что следующий матч команды в рамках клубного чемпионата мира может быть приостановлен из-за погодных условий. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня в 22:00 начнется матч 1/8 финала между "Нерадзурри" и "Флуминенсе" на стадионе "Банк оф Америка". В Шарлотте существуют опасения, что игра может быть приостановлена из-за осадков, так как в ходе турнира в шести матчах уже происходили такие случаи. Киву на пресс-конференции сказал: "Надеюсь, что решение будет принято до начала игры, так как было сделано предупреждение.
Если игру остановят на два часа, это будет очень сложно. Такие долгие перерывы недопустимы в матчах".
Напомним, что недавно на этом стадионе матч между "Челси" и "Бенфикой" (4:1) был приостановлен на два часа из-за грозы. Такие условия остаются большим испытанием для команд, и организаторы должны принять меры, чтобы избежать подобных ситуаций.