Ronaldu yaqin 20 yilda murabbiy bo‘lmaydi
Portugaliya milliy terma jamoasi va Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubida to'p surayotgan taniqli hujumchi Krishtianu Ronaldu futbol murabbiyi sifatida ishlash imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
40 yoshli futbolchi klubning rasmiy YouTube kanalida bergan intervyusida murabbiylik faoliyati uning uchun emasligini ta’kidladi. U kamida keyingi o‘n yoki yigirma yil ichida murabbiylik bilan shug‘ullanmasligini bildirdi, biroq hayotda hamma narsa o‘zgarishi mumkinligini ham tan oldi.
Ronaldu 2023 yil yanvaridan buyon «Al-Nasr» jamoasida o‘ynamoqda. Joriy yozda tomonlar o‘zaro hamkorlikni uzaytirish bo‘yicha kelishib, yangi shartnomani 2027 yilgacha imzoladilar.
Bu shartnoma Ronaldu va Saudiya Arabistonining yetakchi klubi o‘rtasidagi munosabatlarni mustahkamladi. Ushbu bayonot futbolchining kelajakdagi rejalari haqida aniq tasavvur beradi va uning faoliyatida murabbiylik yo‘li hozircha ko‘zda tutilmaganini ko‘rsatadi.

Роналду в ближайшие 20 лет не станет тренером
Знаменитый нападающий Криштиану Роналду, играющий за национальную сборную Португалии и клуб «Аль-Наср» из Саудовской Аравии, высказал свое мнение о возможности работы в качестве футбольного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
40-летний футболист в интервью на официальном YouTube-канале клуба отметил, что тренерская деятельность не для него. Он заявил, что не собирается заниматься тренерством как минимум в следующие десять или двадцать лет, но также признал, что в жизни все может измениться.
Роналду играет за команду «Аль-Наср» с января 2023 года. Этим летом стороны договорились о продлении сотрудничества и подписали новый контракт до 2027 года.
Этот контракт укрепил отношения Роналду и ведущего клуба Саудовской Аравии. Данное заявление дает четкое представление о будущих планах футболиста и показывает, что тренерская карьера в его деятельности пока не предусмотрена.