Viktor Dyokeresh Sporting jamoasi bilan ishlashni to‘xtatdi
Lissabonning "Sporting" klubida to‘p surayotgan hujumchi Viktor Dyokeresh hozirgi jamoasiga qaytmoqchi emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Record nashri xabar berdi. Jurnalistlarning ma’lumotlariga ko‘ra, skandinaviya hujumchisi yangi mavsumga jamoa bilan birga tayyorgarlik ko‘rishni istamayapti.
Viktor joriy transfer oynasida klubini almashtirishga qaror qilgan. Oldinroq Londonning "Arsenal", "Manchester Yunayted" va "Liverpul" klublari ushbu shvetsiyalik futbolchiga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsum Portugaliya chempionatida 27 yoshli hujumchi 33 ta o‘yinda maydonga tushdi.
Dyokeresh 39 ta gol urib, 7 ta golga assistentlik qildi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi sezilarli bo‘ldi va futbolchining yuqori natijalari uning transferga bo‘lgan talabini kuchaytirdi.
Hozirgi paytda futbolchi yangi jamoada o‘zini sinab ko‘rishga tayyor ekanligi aytilmoqda. Shu bois ham uning jamoani o‘zgartirishi ehtimoli yuqori hisoblanadi.

Виктор Дйокереш прекратил сотрудничество с командой Спортинг
Нападающий Виктор Дйокереш, выступающий за клуб "Спортинг" из Лиссабона, не хочет возвращаться в свою нынешнюю команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Record. По данным журналистов, скандинавский нападающий не хочет готовиться к новому сезону с командой.
Виктор решил сменить клуб в текущем трансферном окне. Ранее поступали сообщения о том, что лондонские клубы "Арсенал", "Манчестер Юнайтед" и "Ливерпуль" проявляют интерес к этому шведскому футболисту. В прошлом сезоне 27-летний нападающий провел 33 матча в чемпионате Португалии.
Дйокереш забил 39 голов и отдал 7 голевых передач. Его вклад в команду был значительным, и высокие результаты футболиста усилили его требования к трансферу.
В настоящее время сообщается, что футболист готов попробовать себя в новой команде. Поэтому вероятность его смены клуба высока.