Semak: Luis Enrike jismonan zaif, o‘yinda vaqt kerak
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak jamoaning hujumchi yarim himoyachisi Luis Enrike haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Luis funksional jihatdan biroz qiyinchiliklarga duch kelmoqda va o‘z formasini asta-sekin, o‘yinlar, mashg‘ulotlar va mehnat orqali oshirmoqda. Murabbiy uning o‘yindagi vaqtini jamoaning ehtiyojlariga ko‘ra belgilashini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Sankt-Peterburg jamoasi Rossiya chempionatining turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Luis Enrike bu mavsumda Premyer-ligada 11 ta o‘yinda maydonga tushdi. 24 yoshli braziliyalik qanot hujumchisi ikki gol urib, yana ikki golga assistentlik qildi.
Uning jamoaga qo‘shayotgan hissasi sezilarli bo‘lishiga qaramay, murabbiy vaqt o‘tishi bilan o‘yini yanada yaxshilanishini kutmoqda. Jamoa rahbariyatining muhim vazifasi – o‘yinchining kuchayishi uchun sharoit yaratish va uni tayyorlashdir.
Luis Enrike o‘z imkoniyatlarini maksimal darajada namoyon etishi uchun har doim tayyor turishi lozim. "Zenit" jamoasi kelgusida yanada muvaffaqiyatlarga erishish uchun barcha kuchini safarbar etmoqda.

Семак: Луис Энрике физически слаб, в игре нужно время
Главный тренер петербургского "Зенита" Сергей Семак высказал мнение о нападающем полузащитнике Луисе Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Луис сталкивается с некоторыми функциональными трудностями и постепенно повышает свою форму через игры, тренировки и труд. Тренер отметил, что время его игры будет определяться в зависимости от потребностей команды. В прошлом сезоне петербургская команда заняла второе место в турнирной таблице чемпионата России.
Луис Энрике в этом сезоне выходил на поле в 11 матчах Премьер-лиги. 24-летний бразильский крайний нападающий забил два гола и отдал два голевых паса.
Несмотря на то, что его вклад в команду заметен, тренер ожидает, что со временем его игра улучшится. Важной задачей руководства команды является создание условий для усиления игрока и его подготовки.
Луис Энрике всегда должен быть готов проявить свои возможности на максимальном уровне. Команда "Зенит" мобилизует все свои силы для достижения новых успехов в будущем.