Syomin: Braziliyaliklar jahon chempionatida g‘olib bo‘ladi
Mashhur murabbiy Yuri Syomin 2025-yilda o‘tkaziladigan Klublar jahon chempionatining g‘olibi kim bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, futbol bo‘yicha jahon klublar chempionatida "PSJ" bilan birga "Manchester Siti" va braziliyalik jamoalar ham qatnashmoqda. Syomin "PSJ" ning oson g‘alaba qozonishini kutmayapti.
Aksincha, u braziliyalik jamoalardan biri bu musobaqada g‘olib bo‘lishiga ishonch bildiradi.
Avvalroq musobaqadan braziliyalik "Botafogo" va "Flamengo" jamoalari chiqib ketgan. Shunga qaramay, "Palmeiras" va "Fluminense" klublari musobaqada o‘z o‘yinlarini davom ettirmoqda.
Joriy yilda Klublar jahon chempionati yangilangan formatda 32 ta jamoa ishtirokida o‘tkazilmoqda.
Barcha o‘yinlar Amerika Qo‘shma Shtatlarining turli shaharlarida bo‘lib o‘tadi. Bu yangi format musobaqani yanada qiziqarli va raqobatbardosh qiladi.

Sёmin: Бразильцы станут чемпионами мира
Известный тренер Юрий Сёмин высказал мнение о том, кто станет победителем клубного чемпионата мира, который пройдет в 2025 году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в чемпионате мира среди клубов по футболу участвуют "ПСЖ", "Манчестер Сити" и бразильские команды. Сёмин не ожидает легкой победы "ПСЖ".
Напротив, он выражает уверенность, что одна из бразильских команд станет победителем этого турнира. Ранее из турнира выбыла бразильская команда "Ботафого" и "Фламенго". Тем не менее, клубы "Палмейрас" и "Флуминенсе" продолжают свои выступления в турнире. В этом году клубный чемпионат мира проходит в обновленном формате с участием 32 команд.
Все матчи будут проходить в различных городах Соединенных Штатов Америки. Этот новый формат сделает турнир еще более интересным и конкурентоспособным.