Pocettino: AQSh Costa-Rika ustidan g‘alaba qozondi
AQSh terma jamoasi bosh murabbiyi Maurisio Pochetino KONKAKAF Oltin Kubogi chorak finalida Kostarika jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi, ammo penaltilar seriyasida amerikalik futbolchilar aniqroq bo‘lib, 4:3 hisobida g‘alaba qozondilar. Pochetino matbuot anjumanida shunday dedi: "Men o‘z jamoamdan juda mamnunman va ularning ko‘rsatgan xarakteridan xursandman. Biz uchun bunday tajriba juda muhim.
Bu bebaho imkoniyat. Muhimi, biz buni birgalikda to‘plab borishimiz kerak." KONKAKAF Oltin Kubogi yarim finalida Pochetino shogirdlari Gvatemala milliy jamoasi bilan bahslashadi.
Ushbu o‘yin jamoaning keyingi bosqichga chiqishida muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Terma jamoa murabbiyi va futbolchilar oldida katta maqsadlar turibdi, ular o‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solishga intilmoqda.
Bunday musobaqalarda olingan tajriba kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun poydevor bo‘lib xizmat qiladi. Jamoa muxlislari ham bu o‘yinda o‘z yurtlari nomini munosib himoya qilishlarini kutmoqda.

Pocettino: США одержали победу над Коста-Рикой
Главный тренер сборной США Маурисио Почеттино высказался о победе в матче четвертьфинала Золотого Кубка КОНКАКАФ против команды Коста-Рики. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью 2:2, однако в серии пенальти американские футболисты оказались точнее и одержали победу со счетом 4:3. Почеттино на пресс-конференции сказал: "Я очень доволен своей командой и рад их характеру. Для нас такой опыт очень важен.
Это бесценная возможность. Главное, что мы должны продолжать накапливать это вместе." В полуфинале Золотого Кубка КОНКАКАФ подопечные Почеттино встретятся с национальной командой Гватемалы.
Этот матч будет иметь большое значение для выхода команды на следующий этап. Перед тренером сборной и футболистами стоят большие цели, они стремятся полностью реализовать свои возможности.
Опыт, полученный в таких турнирах, станет основой для будущих успехов. Фанаты команды также ожидают, что в этом матче они достойно защитят имя своей страны.