Braziliyalik qanot himoyachisi Luis Enrique, Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasida to‘p suruvchi futbolchi, Belgraddagi do‘stona o‘yindan keyin jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Moviy-oq-ko‘k” jamoasi 3:0 hisobida g‘alaba qozondi, Enrique esa ikki gol urdi. Luis Enrique o‘z so‘zlarida o‘yinlarda maksimal darajada harakat qilishni, eng yaxshi bo‘lishga intilishni maqsad qilganini aytdi. U 10-15 gol urishni va 10 ta gol uzatmasini amalga oshirishni xohlaydi.
Bu yosh futbolchi uchun aniq maqsadlar sifatida belgilangan. Enrique 2025 yil qishida Braziliyadagi “Botafogo” jamoasidan Sankt-Peterburg klubi “Zenit”ga o‘tgan. O‘tgan mavsumda Braziliyalik futbolchi “moviy-oq-ko‘k” jamoasi safida 14 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urish va uchta gol uzatishni amalga oshirdi.

Луис Энрике хочет забить 10 голов за «Зенит»
Бразильский защитник Луис Энрике, игрок футбольного клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга, пообщался с журналистами после товарищеского матча в Белграде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «сине-бело-голубых» одержала победу со счетом 3:0, а Энрике забил два гола. Луис Энрике в своих словах отметил, что ставит целью максимально проявлять себя в играх и стремиться быть лучшим. Он хочет забить 10-15 голов и сделать 10 голевых передач.
Это четкие цели для молодого футболиста. Энрике перешел в клуб «Зенит» из бразильской команды «Ботафого» зимой 2025 года. В прошлом сезоне бразильский футболист провел 14 матчей за «сине-бело-голубых», забил два гола и сделал три голевые передачи.