Goretska: Bavariya Flamengoni 4:2 hisobida yutdi
Bavariya jamoasining yarim himoyachisi Leon Goretska Braziliyaning Flamengo jamoasi bilan klublar jahon chempionati 1/8 final doirasidagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxenliklar raqibini 4:2 hisobida mag‘lub etishdi. Goretska o‘yinning boshidan yaxshi boshlashganini ta’kidladi. Ularning jamoasi raqib maydonining yarimida bir necha muhim gol urishga muvaffaq bo‘lganini aytdi.
Flamengo jamoasining ikkinchi goliga ehtiyoj bo‘lmagan, ammo Bavariya o‘z e’tiborini yo‘qotmagan. Unga ko‘ra, Bavariya to‘p ustidan to‘liq nazoratni qo‘lga kiritib, a’lo darajada futbol namoyish etdi.
Keyingi bosqichda Bavariya Fransiyaning PSG jamoasi bilan chorak finalda to‘qnash keladi. Bu uchrashuv katta qiziqish bilan kutilyapti va jamoalar o‘rtasidagi raqobat kuchli bo‘lishi taxmin qilinmoqda.

Горецка: Бавария победила Фламенго со счетом 4:2
Полузащитник Баварии Леон Горецка высказался о матче своей команды с бразильским Фламенго в рамках 1/8 финала клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мюнхенцы одержали победу со счетом 4:2. Горецка отметил, что они хорошо начали игру. Он сказал, что их команда смогла забить несколько важных голов на половине поля соперника.
Второй гол Фламенго не был необходим, однако Бавария не потеряла концентрацию. По его словам, Бавария полностью контролировала мяч и продемонстрировала футбол на высоком уровне.
На следующем этапе Бавария встретится с французским ПСЖ в четвертьфинале. Этот матч ожидается с большим интересом, и предполагается, что конкуренция между командами будет сильной.