Braziliyaning "Botafogo" jamoasi bosh murabbiyi Renato Payvaning iste’fosini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar klub jahon chempionati 2025 yilgi musobaqasidan chiqarilgandan so‘ng hamkorlikni yakunlashga qaror qilishdi. 55 yoshli mutaxassis joriy yil fevral oyidan boshlab "Botafogo" jamoasini boshqargan.
Undan oldin esa u "Independiente", "Toluka", "Baya" va "Leon" kabi klublarda murabbiylik faoliyatini olib borgan. Jahon chempionati klublar o‘rtasidagi musobaqaning 1/8 final bosqichida "Botafogo" "Palmeiras" jamoasi bilan kuch sinashdi.
Asosiy vaqt 0:0 hisobida teng yakunlandi. Qo‘shimcha vaqtda esa "oq-qoralar" 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Bu natijadan so‘ng jamoa musobaqadan chiqib ketdi va shu sababli bosh murabbiy bilan hamkorlik to‘xtatildi. Klub rahbariyati va murabbiy o‘rtasida kelishuvga erishilib, yangi davrga qadam qo‘yish uchun o‘zaro kelishilgan qaror qabul qilindi.

Главный тренер Ботафого ушел в отставку в чемпионате
Бразильский клуб "Ботафого" объявил об отставке главного тренера Ренато Пайвы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны решили завершить сотрудничество после того, как клуб был исключен из чемпионата мира 2025 года. 55-летний специалист возглавлял команду "Ботафого" с февраля текущего года.
Ранее он работал тренером в таких клубах, как "Индепендьенте", "Толука", "Бая" и "Леон". В 1/8 финала чемпионата мира среди клубов "Ботафого" встретился с командой "Палмейрас".
Основное время завершилось со счетом 0:0. В дополнительное время "бело-черные" проиграли со счетом 0:1.
После этого результата команда выбыла из турнира, и поэтому сотрудничество с главным тренером было прекращено. Руководство клуба и тренер достигли соглашения и приняли взаимное решение о начале нового этапа.