Borussiya va Monterrey o‘rtasida hisob kam bo‘ladi
Sobiq piterlik «Zenit» futbolchisi Aleksey Gasilin klub jahon chempionati 2025 yilgi 1/8 final bosqichida Dortmundning «Borussiya» va Meksikaning «Monterrey» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin past natijali bo‘ladi. Dortmund jamoasi o‘zining kerakli kuchini to‘liq ko‘rsata olmayapti, «Monterrey» esa himoyada juda tartibli o‘ynaydi.
Gasilin «Borussiya» mag‘lub bo‘lmasligini va o‘yinda jami gollar soni 3,5 tadan oshmasligini ta’kidladi. Bu fikrlar «RB Sport» orqali tarqatildi.
Uchrashuv 1 iyul kechasidan 2 iyulga o‘tar kechasi bo‘lib o‘tadi. Moskva vaqti bilan bellashuv soat 04:00 da boshlanadi.
O‘yinning matnli onlayn-tasviri Liveresult.ru saytida mavjud bo‘ladi. Bu bahs muxlislar uchun qiziqarli va jiddiy sinov bo‘lishi kutilmoqda.

Между Боруссией и Монтерреем счет будет низким
Бывший питерский футболист «Зенита» Алексей Гасилин высказал свои мысли о матче между дортмундской «Боруссией» и мексиканским «Монтерреем» в 1/8 финала клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра будет с низким результатом. Дортмундская команда не может полностью продемонстрировать свою необходимую силу, а «Монтеррей» играет очень организованно в защите.
Гасилин отметил, что «Боруссия» не проиграет, и общее количество голов в матче не превысит 3,5. Эти мысли были распространены через «RB Sport».
Матч пройдет с 1 на 2 июля. По московскому времени соревнование начнется в 04:00.
Текстовая онлайн-трансляция игры будет доступна на сайте Liveresult.ru. Этот матч ожидается как интересное и серьезное испытание для болельщиков.