Naumov: Lokomotivga qo‘yilgan taqiq olib tashlandi
Nikolay Naumov, ilgari «Lokomotiv» klubining prezidenti bo‘lgan shaxs, Moskva klubiga yangi futbolchilarni ro‘yxatdan o‘tkazishga qo‘yilgan taqiq olib tashlangani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
FIFA «Lokomotiv»ga qarshi qo‘llagan sanksiyalarni futbol klubi «Mariupol» oldidagi qarzni to‘lashdan so‘ng olib tashladi. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, bu yaxshi yangilikdir va bunga shubha bo‘lmasligi kerak. Bunday masalalar odatda tez hal qilinadi.
Muammoli jihatlarni bartaraf etganingizdan so‘ng taqiq olib tashlanadi, dedi u «Match TV»ga bergan intervyusida. Hozirgi vaqtda «Lokomotiv» yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Jamoa birinchi turda o‘z maydonida «Sochi»ga qarshi o‘ynaydi.
Rossiya chempionatining boshlanishigacha uch haftadan kam vaqt qoldi. O‘tgan mavsumda «Lokomotiv» Rossiya Premer-ligasini jadvalda oltinchi o‘rinda yakunlaganini ham qo‘shimcha qilish lozim. Jamoa yangi mavsumda yaxshiroq natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Наумов: Запрет на Локомотив снят
Николай Наумов, ранее бывший президентом клуба «Локомотив», высказал мнение о снятии запрета на регистрацию новых футболистов для московского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
FIFA сняла санкции против «Локомотива» после погашения долга перед футбольным клубом «Мариуполь». По словам Наумова, это хорошая новость, и в этом не должно быть сомнений. Такие вопросы обычно решаются быстро.
Запрет снимается после устранения проблемных моментов, сказал он в интервью «Матч ТВ». В настоящее время «Локомотив» готовится к новому сезону. Команда сыграет против «Сочи» на своем поле в первом туре.
До начала чемпионата России осталось менее трех недель. Также стоит отметить, что в прошлом сезоне «Локомотив» завершил российскую Премьер-Лигу на шестом месте в таблице. Команда стремится показать лучшие результаты в новом сезоне.