Syon prezidenti Zenit bilan o‘yinni bekor qilinmasligini aytdi
«Syon» klubi prezidenti Kristian Konstantin «Zenit» bilan o‘tkazilishi rejalashtirilgan do‘stlik o‘yini bekor bo‘lishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shveytsariya futbol federatsiyasi ilgari «Syon»ni Rossiyaning klubi bilan o‘yin o‘tkazmaslikka chaqirgandi. Biroq, Konstantin Sport24 nashriga bergan intervyusida hech kim «Zenit» bilan Rossiyada o‘yin bekor bo‘lishiga yo‘l qo‘ymaydi, chunki bu rasmiy bo‘lmagan tadbirdir, deb ta’kidladi.
U hatto bu do‘stlik o‘yinini o‘zi tashabbus qilganini ham ma’lum qildi. Eslatib o‘tamiz, «Zenit» va «Syon» o‘rtasidagi nazorat o‘yini Sankt-Peterburg shahrida 9 iyulga belgilangan. Shuningdek, jamoalar ilgari ham o‘zaro o‘yin o‘tkazishgan.
2016 yilda bo‘lib o‘tgan do‘stlik uchrashuvida «Syon» 3:1 hisobida g‘alaba qozongandi. Shu sababli, o‘yin bekor bo‘lishi ehtimoli kam, va tomonlar o‘zaro kelishilgan rejaga amal qilishga intilmoqda.
«Syon» prezidenti o‘z fikrida o‘yinning muhimligini va uning shaxsiy tashabbus ekanligini qayd etdi. Bu o‘yinning o‘tkazilishi jamoalar o‘rtasidagi hamkorlik va sport do‘stligini yanada mustahkamlashi kutilmoqda.

Президент Сиона заявил, что игра с Зенитом не будет отменена
Президент клуба «Сьон» Кристиан Константин высказал мнение о том, что запланированная дружеская игра с «Зенитом» может быть отменена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футбольная федерация Швейцарии ранее призывала «Сьон» не проводить матч с российским клубом. Однако Константин в интервью изданию Sport24 подчеркнул, что никто не допустит отмены игры с «Зенитом» в России, так как это неофициальное мероприятие.
Он даже сообщил, что сам инициировал эту дружескую игру. Напоминаем, что контрольный матч между «Зенитом» и «Сьоном» запланирован на 9 июля в Санкт-Петербурге. Также команды ранее уже проводили взаимные игры.
В дружеской встрече, состоявшейся в 2016 году, «Сьон» одержал победу со счетом 3:1. Поэтому вероятность отмены игры мала, и стороны стремятся следовать согласованному плану.
Президент «Сьона» отметил важность игры и то, что это его личная инициатива. Ожидается, что проведение этой игры укрепит сотрудничество и спортивную дружбу между командами.