Spartak yangi do‘stlik o‘yinida Rodina bilan to‘qnashadi
Spartak jamoasi 11 iyul kuni Tarasovkada do‘stlik uchrashuvi o‘tkazishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning raqibi Rodina bo‘ladi. Bu haqda qizil-oq jamoaning rasmiy Telegram-kanali xabar berdi.
Uchrashuv muxlislarsiz bo‘lib o‘tadi, ammo Spartak voqea joyidan jonli efir tashkil qiladi. Eslatib o‘tish joiz, Spartak yozgi mavsumda hozirgacha faqat bitta o‘yin o‘tkazdi va Torpedomi 3:1 hisobida mag‘lub etdi.
Yangi mavsumga tayyorgarlik doirasida poytaxt klubi shuningdek, 6 iyul kuni Krylya Sovetov va 13 iyulda Subotitsadan Spartak jamoalari bilan o‘yin o‘tkazadi. Rossiya chempionatining yangi mavsumidagi birinchi o‘yinni Spartak o‘z maydonida Makhachkaladan kelgan Dinamo jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Ushbu tayyorgarlik uchrashuvlari jamoaning jismoniy holatini yaxshilash va taktikasini takomillashtirishga xizmat qiladi. Shuningdek, muxlislar uchun jonli efirlar orqali jamoaning o‘yinlaridan xabardor bo‘lish imkoniyati yaratiladi.

Спартак встретится с Родиной в новой дружеской игре
Команда Спартак сообщила, что 11 июля в Тарасовке пройдет товарищеский матч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Соперником команды станет Родина. Об этом сообщило официальное Telegram-канал красно-белых.
Матч пройдет без зрителей, однако Спартак организует прямую трансляцию с места события. Напомним, что Спартак провел только одну игру в летнем сезоне и одержал победу над Торпедо со счетом 3:1.
В рамках подготовки к новому сезону столичный клуб также сыграет 6 июля с Крыльями Советов и 13 июля с командой Спартак из Суботицы. Первый матч нового сезона чемпионата России Спартак проведет на своем поле против команды Динамо из Махачкалы.
Эти товарищеские матчи служат для улучшения физического состояния команды и совершенствования тактики. Также создается возможность для болельщиков следить за играми команды через прямые трансляции.