Bitello yig‘inlarga kelmasdan jamoa sardori bo‘ldi
"Dinamo" jamoasining darvozaboni Andrey Lunyev yarim himoyachi Bitello jamoa sardori sifatidagi faoliyati haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holat hayratlanarli va tushunarsizdir. Avvalroq Bitello yig‘inlarga kelmagan bo‘lsa-da, hozir u sardor sifatida tanlangan.
Lunyevning aytishicha, maydonda kimlar bo‘lganini hisobga olganda, sardorlik tasmasini Kutitskiyga berish mantiqiyroq bo‘lardi. Qayd etilishicha, qish mavsumida braziliyalik futbolchi uzoq vaqt yig‘inlarga kelmagan, chunki u klubni tark etishni istagan.
Shunga qaramay, "Dinamo" rahbariyati uni jamoani tark etishiga ruxsat bermagan. O‘tgan mavsumda 25 yoshli Bitello barcha musobaqalarda jami 35 o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urgan va 14 ta golli uzatmaga mualliflik qilgan.
Uning "Dinamo" bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan. Bitello jamoa uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi va uning sardor sifatida tanlanishi ham jamoa ichidagi ishonch belgisi sifatida ko‘rilmoqda.
Shu bilan birga, jamoada aniq sardorlik pozitsiyasi va uning kim bo‘lishi haqida munozaralar davom etmoqda. Bu jarayon jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyati uchun ham muhim ahamiyatga ega.

Бителло стал капитаном команды, не приходя на собрания
"Динамо" вратарь Андрей Лунёв высказал свои мысли о деятельности полузащитника Бителло в качестве капитана команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта ситуация удивительна и непонятна. Ранее Бителло не приходил на сборы, но теперь он выбран капитаном.
Лунёв отметил, что учитывая, кто был на поле, было бы логичнее передать капитанскую повязку Кутицкому. Указывается, что зимой бразильский футболист долго не приходил на сборы, так как хотел покинуть клуб.
Тем не менее, руководство "Динамо" не позволило ему покинуть команду. В прошлом сезоне 25-летний Бителло сыграл в 35 матчах во всех турнирах, забил 3 гола и отдал 14 голевых передач.
Его действующий контракт с "Динамо" рассчитан до лета 2028 года. Бителло считается важным игроком для команды, и его выбор в качестве капитана также рассматривается как знак доверия внутри команды.
В то же время в команде продолжаются обсуждения о четкой капитанской позиции и о том, кто ею будет. Этот процесс также имеет важное значение для будущего успеха команды.