Marsin Bulka Saudiya Arabistoni klubiga qo‘shildi
25 yoshli polyak darvozaboni Marsin Bulka Fransiyaning "Nitsa" klubidan ketib, Saudiya Arabistoni chempionatida faoliyat yuritadigan "Neom" klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi bilan tuzilgan mehnat shartnomasi 2029 yilgacha amal qiladi. Klubning rasmiy axborot xizmatining ma’lumot berishicha, Bulkaning bozor qiymati 20 million yevroga baholanmoqda.
O‘tgan mavsumda Marsin Bulka Fransiya chempionatida "Nitsa" jamoasi safida 34 ta o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu o‘yinlarda u 41 ta gol o‘tkazib yubordi, shuningdek, sakkizta uchrashuvda o‘z darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘ldi.
Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tishidan oldin Bulka yoshlar jamoasi safida "Chelsi", shuningdek, "PSJ", "Shatoru" va "Kartagena" klublarida ham o‘ynagan. Uning professional faoliyati davomida turli mamlakatlarda o‘zini sinab ko‘rishi uning tajribasini oshirishga yordam berdi.

Марсин Булка присоединился к клубу Саудовской Аравии
25-летний польский вратарь Марсин Булка покинул французский клуб "Ницца" и подписал контракт с клубом "Неом", который выступает в чемпионате Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Трудовой договор с футболистом будет действовать до 2029 года. По информации официального пресс-службы клуба, рыночная стоимость Булки оценивается в 20 миллионов евро.
В прошлом сезоне Марсин Булка провел 34 матча за команду "Ницца" в чемпионате Франции. В этих играх он пропустил 41 гол, а также в восьми встречах ему удалось сохранить свои ворота в неприкосновенности.
Перед переездом в Саудовскую Аравию Булка играл за молодежную команду "Челси", а также в клубах "ПСЖ", "Шатору" и "Картагена". Его опыт игры в разных странах помог ему повысить свою квалификацию.