Marko Verratti Qatar klubi "Al-Duhail"ga o'tdi
32 yoshli italyan yarim himoyachi Marko Verratti "Al-Duhail" klubining futbolchisiga aylandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Qatar klubi matbuot xizmati xabar berdi. Eslatib o‘tamiz, Verratti 2023 yildan beri Qatarda faoliyat yuritmoqda.
Oldinroq u ikki yil davomida "Al-Arabi" klubida o‘ynagan. 2012 yildan 2023 yilgacha esa u Italiya milliy terma jamoasining asosiy futbolchisi bo‘lgan.
"Al-Duhail" klubi Qatar futbolining eng kuchli jamoalaridan biri hisoblanadi. O‘tgan mavsumda milliy chempionat doirasida klub ikkinchi o‘rinni egalladi va faqat "Al-Sadd" jamoasidan ortda qoldi.
Marko Verrattining yangi jamoasida faoliyati uning tajribasi va yuqori mahorati bilan yana-da mustahkamlanishi kutilmoqda. Uning transferi "Al-Duhail" klubining kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam hisoblanadi.

Марко Верратти перешел в катарский клуб "Аль-Духаиль"
32-летний итальянский полузащитник Марко Верратти стал игроком клуба "Аль-Духаиль". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба клуба Катара. Напоминаем, что Верратти с 2023 года выступает в Катаре.
Ранее он играл в клубе "Аль-Араби" в течение двух лет. С 2012 по 2023 год он был основным игроком сборной Италии.
Клуб "Аль-Духаиль" считается одной из сильнейших команд катарского футбола. В прошлом сезоне клуб занял второе место в национальном чемпионате, уступив только команде "Аль-Садд".
Ожидается, что деятельность Марко Верратти в новой команде будет еще более укреплена его опытом и высоким мастерством. Его трансфер является важным шагом для будущих успехов клуба "Аль-Духаиль".