Teves Argentina klubida bosh murabbiy bo‘lishi mumkin
Yaqinda biz Carlos Tevesning "Boka Xunior" klubi prezidenti bo‘lish niyatidan voz kechgani haqida xabar berganmiz. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozircha Teves rahbarlik lavozimiga intilmayapti, chunki u murabbiy sifatida hali to‘liq tajriba orttirgani yo‘q. Shuning uchun uning kelajagi Argentina futbolining yuqori ligasi klublaridan biri bilan bog‘lanmoqda.
Aynan "Talleres" jamoasi bilan bog‘liq. TyCSports ma’lumotlariga ko‘ra, hozirda Carlos Teves aynan shu klub bosh murabbiyi lavozimiga asosiy nomzod hisoblanadi.
Esda tutish kerakki, avvalgi faoliyati davomida u Turinning "Yuventus" va Angliyaning "Manchester Yunayted" kabi mashhur jamoalarda hujumchi sifatida ishtirok etgan. Bu tajriba unga murabbiylik faoliyatida yordam berishi kutilmoqda.
Shuningdek, Tevesning murabbiy sifatida o‘sishi va yangi lavozimda muvaffaqiyat qozonishi futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Тевес может стать главным тренером клуба Аргентина
Недавно мы сообщили о том, что Карлос Тевес отказался от намерения стать президентом клуба "Бока Хуниор". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пока Тевес не стремится к руководящей должности, так как у него еще нет полного опыта в качестве тренера. Поэтому его будущее связано с одним из клубов высшей лиги Аргентины.
В частности, речь идет о команде "Тальерес". По данным TyCSports, в настоящее время Карлос Тевес является основным кандидатом на должность главного тренера именно этого клуба.
Стоит отметить, что в ходе своей предыдущей карьеры он выступал в таких известных командах, как "Ювентус" из Турина и "Манчестер Юнайтед" из Англии в качестве нападающего. Ожидается, что этот опыт поможет ему в тренерской деятельности.
Кроме того, рост Тевеса в качестве тренера и его успехи на новой должности внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.