Rudenko: Lokomotiv va Ximka mashg‘ulotlari farqi
Lokomotiv jamoasining hujumchisi Aleksandr Rudenko murabbiy Mixail Galaktionov rahbarligida o‘tkazilgan yig‘inlar haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli futbolchi dastlab mashg‘ulotlar qiyin kechgani, chunki oldingi jamoasi Ximkida yuklamalar boshqacha bo‘lganini aytdi. U yerda ispan murabbiy ishlagan va mashg‘ulotlar asosan to‘p bilan bog‘liq bo‘lgan, yugurish deyarli bo‘lmagan.
Lekin Lokomotiv yig‘inlariga kelgach, ancha ko‘p yugurganini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Rudenko barcha musobaqalarda jami 35 o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va uchta golli uzatma berdi.
Yangi mavsumning birinchi turida Lokomotiv o‘z maydonida Sochi jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda.

Руденко: Разница в тренировках Локомотива и Химок
Нападающий команды Локомотив Александр Руденко поделился своими мыслями о сборах, проведенных под руководством тренера Михаила Галактионова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
26-летний футболист отметил, что изначально тренировки были сложными, так как в его предыдущей команде Химках нагрузки были другими. Там работал испанский тренер, и тренировки в основном были связаны с мячом, почти не было беговых упражнений.
Однако, по прибытии на сборы Локомотива, он подчеркнул, что стал гораздо больше бегать. В прошлом сезоне Руденко сыграл в 35 матчах во всех турнирах, забил семь голов и сделал три голевые передачи.
В первом туре нового сезона Локомотив примет команду Сочи на своем поле. Эта игра ожидается интересной и важной для болельщиков.