Anchelotti Ispaniyada bir yilga ozodlikdan mahrum qilindi
Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Ispaniyada bir yilga ozodlikdan mahrum etildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jazo 2014 yildagi soliq to‘lovlari bilan bog‘liq qonunbuzarlik sababli qo‘llandi. Shu bilan birga, 2015 yildagi shunga o‘xshash holat bo‘yicha Anchelotti aybsiz deb topildi.
Bundan tashqari, Anchelottiga 386 362 yevro miqdorida jarima ham tayinlandi. Prokuratura Anchelottini "Real" klubida ilk ishlagan davrida barcha daromadlari uchun soliq to‘lamaganlikda ayblagandi.
Murabbiy esa firibgarlik qilish niyatida emasligini, bu ishni maslahat beruvchilar va klub vakillari ko‘rsatmalariga binoan bajarganini ta’kidladi. Ispaniyada ikki yildan kamroq muddatga beriladigan jazo ko‘pincha shartli hisoblanadi.
Shunday ekan, Anchelottining jazosining shartli bo‘lishi ehtimoli yuqori. Ushbu holat yirik sportchilar va murabbiylar uchun qonun oldidagi javobgarlik muhimligini yana bir bor ko‘rsatdi.

Анчелотти в Испании был лишен свободы на один год
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти был лишен свободы на год в Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это наказание было применено в связи с нарушениями налогового законодательства 2014 года. В то же время, по аналогичному делу 2015 года Анчелотти был признан невиновным.
Кроме того, Анчелотти был оштрафован на сумму 386 362 евро. Прокуратура обвиняла Анчелотти в том, что он не уплатил налоги со всех своих доходов за период работы в клубе "Реал".
Тем не менее, тренер подчеркнул, что не имел намерения совершать мошенничество и действовал по указаниям консультантов и представителей клуба. Наказание, назначаемое на срок менее двух лет в Испании, часто считается условным.
Таким образом, вероятность того, что наказание Анчелотти будет условным, высока. Этот случай еще раз продемонстрировал важность ответственности перед законом для крупных спортсменов и тренеров.