Tashuev: Torpedo o‘rnini Orenburg egallashi mumkin
Mashhur rossiyalik murabbiy Sergey Tashuev, o‘tgan mavsumda "Ahmat" jamoasida faoliyat yuritgan, Moskva "Torpedo" jamoasining Rossiya Premer Ligasi ishtirokchilaridan chiqarilishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agar bunday holat yuz bersa, "Torpedo" o‘rnini o‘tgan mavsumda sport mezonlari asosida yuqori ligadan tushib ketgan "Orenburg" jamoasi egallashi mumkin. Tashuevning ta’kidlashicha, "Torpedo" jamoasi Rossiya Premer Ligasida ishtirok etishga zarur bo‘lgan tarkibni shakllantirmagan.
Bu esa liganing sun’iy ravishda zaiflashishiga olib keladi va yangi jamoa darhol chetlashtirish uchun kurashga majbur bo‘ladi. Shu bilan birga, "Torpedo" bilan bog‘liq o‘yin natijalarini soxtalashtirish holati bo‘yicha tergov davom etmoqda.
Hozirda ushbu ish doirasida uch kishi ushlangan, ulardan ikki nafari jamoa rahbariyatiga, biri esa hakamga tegishli. Ushbu holat Rossiya futboli uchun jiddiy muammo bo‘lib, futbolning adolatliligi va shaffofligini ta’minlash zaruratini ko‘rsatmoqda.

Ташуев: Торпедо может занять место Оренбурга
Известный российский тренер Сергей Ташуев, который работал в команде "Ахмат" в прошлом сезоне, высказал мнение о вероятности исключения московского "Торпедо" из участников Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Если такая ситуация произойдет, место "Торпедо" может занять команда "Оренбург", которая в прошлом сезоне вылетела из высшей лиги по спортивным критериям. По словам Ташуева, команда "Торпедо" не сформировала состав, необходимый для участия в Российской Премьер-Лиге.
Это приведет к искусственному ослаблению лиги, и новая команда будет вынуждена сразу бороться за выживание. В то же время продолжается расследование по делу о фальсификации результатов игр, связанных с "Торпедо".
В настоящее время в рамках этого дела задержаны три человека, двое из которых относятся к руководству команды, а один — к судье. Эта ситуация является серьезной проблемой для российского футбола и подчеркивает необходимость обеспечения справедливости и прозрачности в футболе.