Muhammad Qudus Vest Hemdan Tottenxemga o‘tdi
Hujumchi yarim himoyachi Muhammad Qudus Londondagi bir klubdan boshqasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Vest Hem" jamoasidan "Tottenxem"ga ko‘chdi. The Athletic va nemis Sky nashrlarining xabar berishicha, klublar o‘rtasida transfer bo‘yicha 55 million funt sterlingga (taxminan 64 million yevro) kelishuvga erishildi.
24 yoshli futbolchi payshanba kuni tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Agar muammolar aniqlanmasa, Qudus "Tottenxem" bilan keyingi olti mavsumga, ya’ni 2031 yil o‘rtalarigacha amaldagi shartnoma imzolaydi.
Eslatib o‘tamiz, o'tgan mavsum Angliya Premer Ligasi musobaqasida "Tottenxem" faqat 17-o‘rinni egallagan edi. Shunga qaramay, jamoa Yevropa Ligasi chempioni bo‘lib, shu orqali Chempionlar Ligasi musobaqasiga yo‘l oldi.

Мухаммад Кудус перешел из Вест Хэма в Тоттенхэм
Нападающий полузащитник Мухаммад Кудус перешел из одного клуба Лондона в другой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он переехал из команды "Вест Хэм" в "Тоттенхэм". Как сообщают издания The Athletic и немецкий Sky, клубы достигли соглашения о трансфере на сумму 55 миллионов фунтов стерлингов (примерно 64 миллиона евро).
24-летний футболист пройдет медицинское обследование в четверг. Если проблем не будет выявлено, Кудус подпишет действующий контракт с "Тоттенхэмом" на следующие шесть сезонов, то есть до середины 2031 года.
Напоминаем, что в прошлом сезоне "Тоттенхэм" занял только 17-е место в соревнованиях Английской Премьер-лиги. Тем не менее, команда стала чемпионом Лиги Европы, что дало ей возможность участвовать в Лиге чемпионов.