Shveysariyaning Syon jamoasi futbolchisi Anton Miranchuk do‘stlik uchrashuvidan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Sankt-Peterburg shahrida o‘tkazilib, 2:5 hisobida yakunlandi. Miranchuk ushbu o‘yinda samarali uzatma amalga oshirdi.
Futbolchi Syon jamoasi o‘yinchilari Rossiyada o‘ynashdan mamnun ekanligini ta’kidladi. U Shveysariya chempionati Rossiya Premer Ligasi bilan solishtirganda farqli ekanini aytdi.
Shveysariya chempionatida taktika ko‘proq bo‘lsa, Rossiyada jismoniy kuchga ko‘proq e’tibor qaratiladi. Miranchuk shuningdek, Zenit jamoasining iste’dodli yosh futbolchilarini ham alohida ta’kidladi.
Ular o‘z ustida ishlashlari kerakligini va birinchi tarkibda raqobatbardosh bo‘la olishlarini tiladi. O‘tgan mavsumda Syon jamoasi ligada to‘qqizinchi o‘rinni egalladi.
Miranchuk barcha musobaqalarda jami 24 ta o‘yin o‘tkazib, 2 ta gol urdi hamda 3 ta samarali uzatma berdi. Bu natijalar uning jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi.

Miranchuk: Чемпионат Швейцарии отличается от РПЛ
Футболист команды Сьон Антон Миранчук высказал свои мысли после товарищеского матча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошел в Санкт-Петербурге и завершился со счетом 2:5. Миранчук сделал результативную передачу в этой игре.
Футболист отметил, что игроки команды Сьон довольны игрой в России. Он сказал, что швейцарский чемпионат отличается от Российской Премьер-Лиги.
В швейцарском чемпионате больше тактики, в то время как в России больше внимания уделяется физической силе. Миранчук также отдельно отметил талантливых молодых футболистов команды Зенит.
Они должны работать над собой и стремиться быть конкурентоспособными в основном составе. В прошлом сезоне команда Сьон заняла девятое место в лиге.
Миранчук провел 24 игры во всех турнирах, забил 2 гола и сделал 3 результативные передачи. Эти результаты показывают его вклад в команду.