Xabi Alonso PSJga mag‘lubiyatdan keyin fikr bildirdi
Madridning “Real” jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionati yarim finalida “PSJ”ga qarshi (0:4) o‘tkazilgan o‘yindan keyingi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 24-daqiqasiga kelib, fransuzlar jamoasi uchta gol urib, hisobda katta ustunlikka erishdi. O‘yinning oxirida esa “PSJ” to‘rtinchi golni kiritib, madridliklarni mag‘lub etdi.
Alonso so‘zlariga ko‘ra, jamoa bu o‘yindan ko‘p narsani o‘rganishi va xatolarni tahlil qilishi lozim. U jamoaning hozirgi darajasini va kelajakda erishmoqchi bo‘lgan maqsadlarini yaxshi anglab oldiklarini ta’kidladi.
“PSJ” – ikki yil davomida shakllangan kuchli jamoa, biz esa hali o‘z yo‘limizni boshlayapmiz. Bugungi o‘yin juda qiyin bo‘ldi, raqib ko‘plab muammolar tug‘dirdi va biz undan yaxshi o‘ynashimiz kerak edi.
Shunga qaramay, ba’zi ijobiy jihatlarni ko‘rdik va kelajakda ulardan foyda olamiz, dedi Alonso. 13 iyul kuni “PSJ” Jahon chempionati finalida “Chelsi” jamoasi bilan o‘ynaydi.

Хаби Алонсо высказался после поражения от ПСЖ
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказал свои мысли после матча с "ПСЖ" (0:4) в полуфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
К 24-й минуте встречи французская команда забила три гола и добилась значительного преимущества в счете. В конце игры "ПСЖ" забил четвертый гол и одержал победу над мадридцами.
По словам Алонсо, команда должна многому научиться из этой игры и проанализировать ошибки. Он подчеркнул, что они хорошо понимают текущий уровень команды и цели, которых хотят достичь в будущем.
"ПСЖ" — это сильная команда, сформировавшаяся за два года, а мы только начинаем свой путь. Сегодняшняя игра была очень сложной, соперник создал много проблем, и нам нужно было играть лучше.
Тем не менее, мы увидели некоторые положительные моменты и в будущем воспользуемся ими, — сказал Алонсо. 13 июля "ПСЖ" сыграет в финале чемпионата мира с командой "Челси".