Alonso: PSJ kuchli, Real mag‘lub bo‘ldi 0:4
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso "PSJ" jamoasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinda "Real" 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Klub jahon chempionati yarim finalida Parij jamoasi 24-daqiqagacha 3:0 hisobida oldinga chiqdi.
87-daqiqada Luis Enrike boshchiligidagi jamoa yana bir bor gol urib, finalga yo‘l oldi. Alonso matbuot anjumanida shunday dedi: “Bugun biz ko‘plab raqiblar kabi qiynaldik.
PSJ juda kuchli va ajoyib jamoa. Agar birinchi bo‘lim 0:2 hisobida yakunlansa, ikkinchi bo‘limda orqaga qaytish imkoniyatimiz bo‘lar edi, lekin uchinchi gol bizni mag‘lub etdi.” Klub jahon chempionati finalida “PSJ” raqibi "Chelsi" jamoasi bo‘ladi.
Uchrashuv 13-iyul kuni o‘tkaziladi. Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki ikkala jamoa ham yuqori darajada o‘ynaydi va g‘oliblik uchun kurashadi.

Алонсо: ПСЖ сильный, Реал проиграл 0:4
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказал свое мнение о команде "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошедшем матче "Реал" проиграл со счетом 0:4. В полуфинале клубного чемпионата мира парижская команда вышла вперед на 24-й минуте со счетом 3:0.
На 87-й минуте команда под руководством Луиса Энрике снова забила гол и вышла в финал. Алонсо на пресс-конференции сказал: “Сегодня мы испытывали трудности, как и многие соперники.
ПСЖ очень сильная и великолепная команда. Если бы первый тайм завершился со счетом 0:2, у нас был бы шанс вернуться во втором тайме, но третий гол сломал нас.” В финале клубного чемпионата мира соперником "ПСЖ" станет команда "Челси".
Матч пройдет 13 июля. Эта игра ожидается с большим интересом, так как обе команды играют на высоком уровне и будут бороться за победу.