Parij Sen-Jermen jamoasining bosh murabbiyi Luis Enrike Barselona muxlislarini Madridning Real jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 4:0 hisobida katta g‘alaba bilan quvontirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Klub jahon chempionati yarim final bosqichida chorshanba kuni bo‘lib o‘tdi. Parijliklar "shirin qaymoqlilar" deb ataluvchi Realga imkon bermay finalga chiqishdi.
Finalda ular Chelsi jamoasi bilan bahs olib boradi. Luis Enrike matndan so‘ng o‘tkazilgan matbuot anjumanida "Bugungi o‘yindan so‘ng telefonim Barselona muxlislarining tabriklari bilan to‘lib-toshdi" deb o‘z his-tuyg‘ularini bildirdi.
U 2014 yildan 2017 yilgacha Barselona jamoasida bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritgan. Shuningdek, u ilgari ushbu klubda futbolchi sifatida ham o‘ynagan.
Qiziqarli jihati shundaki, Enrike o‘z faoliyati davomida Real jamoasida ham o‘ynagan. Uning murabbiylik va futbolchilik tajribasi katta hurmatga sazovor.

Луис Энрике получил поздравления от болельщиков Барселоны
Главный тренер Париж Сен-Жермен Луис Энрике обрадовал болельщиков Барселоны крупной победой 4:0 в матче против мадридского Реала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта встреча прошла в среду на стадии полуфинала клубного чемпионата мира. Парижане не дали шансов "сливочным", пробившись в финал.
В финале они встретятся с командой Челси. Луис Энрике после матча на пресс-конференции выразил свои чувства: "После сегодняшней игры мой телефон переполнен поздравлениями от болельщиков Барселоны".
Он работал главным тренером Барселоны с 2014 по 2017 год. Также он ранее играл за этот клуб в качестве футболиста.
Интересно, что Энрике также играл за Реал в течение своей карьеры. Его тренерский и футбольный опыт вызывает большое уважение.