Grigoryan Krasnodar transferlarini ijobiy baholadi
Futbol mutaxassisi Aleksandr Grigoryan yozgi transfer oynasida Krasnodar jamoasining faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa aniq va maqsadli transferlar amalga oshirdi. Korobka o‘rniga boshqa futbolchini izlamaslikka qaror qilindi, bu esa uni bezovta qilmaslik uchun qilingan maqsadli qadamdir.
Agar Korobka jarohatsiz o‘yinlarni davom ettirsa, Krasnodar chempionlik uchun asosiy nomzodlardan biri bo‘ladi, dedi mutaxassis Matc TV telekanalidagi efirda. O‘tgan mavsumda Krasnodar jamoasi dastlabki bor Rossiya Premyer Ligasi chempioni bo‘lganini eslatib o‘tish lozim.
Murad Musayev boshchiligidagi jamoa Sankt-Peterburgning Zenit jamoasidan bir ochko ko‘p to‘plab, chempionlikni qo‘lga kiritdi. Uchlikni esa Moskva markazidagi CSKA jamoasi yakunladi.
Bu yutuq Krasnodar uchun tarixiy ahamiyatga ega bo‘lib, ularning kuchli va raqobatbardosh jamoa sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlashiga xizmat qildi. Jamoaning kelgusidagi maqsadlari yuqori bo‘lib, ular keyingi mavsumda ham yuqori natijalarga erishishni ko‘zlamoqda.
Shuningdek, transferlar jarayoni davomida jamoa ehtiyojlariga mos va maqsadga muvofiq bo‘lgan futbolchilar tanlandi, bu esa ularning raqobatbardoshligini oshiradi. Krasnodar jamoasi muxlislari va mutaxassislar kelajakda jamoaning yanada muvaffaqiyatli bo‘lishiga umid qilmoqda.

Григорян положительно оценил трансферы Краснодар
Футбольный специалист Александр Григорян высказал мнение о деятельности команды Краснодар в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда провела четкие и целенаправленные трансферы. Было решено не искать другого игрока на место Коробки, что является целенаправленным шагом, чтобы не беспокоить его.
Если Коробка продолжит играть без травм, Краснодар станет одним из основных претендентов на чемпионство, сказал специалист в эфире телеканала Матч ТВ. Напомним, что в прошлом сезоне команда Краснодар впервые стала чемпионом Российской Премьер-Лиги.
Команда под руководством Мурада Мусаева набрала на одно очко больше, чем команда Зенит из Санкт-Петербурга, и завоевала чемпионство. Тройку замкнула команда ЦСКА из центра Москвы.
Этот успех имеет историческое значение для Краснодара и способствовал укреплению их позиции как сильной и конкурентоспособной команды. У команды высокие цели на будущее, и они нацелены на достижение высоких результатов в следующем сезоне.
Кроме того, в процессе трансферов были выбраны футболисты, соответствующие потребностям команды и целесообразные, что повысит их конкурентоспособность. Болельщики и специалисты команды Краснодар надеются на дальнейшие успехи команды в будущем.